ZAJTRA vraj dôjde k obrovskej pumpe XRP! – Vyplatí sa veriť Pump & Dump skupinám?

4

Po včerajšej pumpe XRP o 70% sa všetci opäť začali zaujímať o tento kontroverzný token. My sme vás pozvali do našej XRP CZ/SK diskusnej skupiny na facebooku, aby sme sa pobavili, ako to teraz vidíte. Môžeme očakávať ďalší rast, alebo to bol výstrel do tmy?

1.2. (teda zajtra) sa chystá konsolidácia XRP komunity. Hovorí sa, že v prvý februárový deń dôjde k obrovskému nárastu ceny a short squeezu. Tento plán sa dostal aj do najväčšej Pump & Dump skupiny na svete Wall Street Bets. Tá má za sebou niekoľko úspešných púmp, na ktorých niektorí členovia WSB zarobili milióny.

O súčasnom spore medzi Ripplom a SEC: Ripple zaťahuje Ethereum do sporu s SEC! Prvé pojednávanie asi nedopadlo najlepšie

Chystá sa pumpa XRP, alebo je to pasca?

O XRP sa teraz hovorí ako o ďalšom v rade assetov, na ktorých sa všetci môžeme krásne nabaliť. Vyplatí sa veriť týmto zvestiam a naskočiť na vlak alebo je už neskoro?

1D XRP/USD - Bitstamp
1D XRP/USD – Bitstamp

Nuž, do budúcnosti nikto nevidí. Nie je jasné, čo konkrétne sa zajtra stane, keďže pumpa prišla už včera. XRP sa teraz drží na cene 0,5 $ a je vidno, že na trhu sa vyvinul obrovský tlak na jeho cenu. Problém je v tom, že na trhu je mnoho veľkých hráčov, ktorí tieto prudké nárasty ceny využívajú na predávanie zásob XRP. Hrozí tu teda, že obyčajní ľudia zajtra za vysokú cenu nakúpia XRP od veľkých hráčov a cena potom zase klesne.

O Pump & Dump skupinách a ich úskaliach sme dnes publikovali detailný článok. odporúčame prečítať si ho: Pump & Dump skupiny – Kto a čo sú, a prečo na nich takmer určite prerobíte

Vyplatí sa veriť Pump & Dump skupinám?

Skupiny ako WSB a podobní na prvý pohľad vyzerajú dobre. Členovia sa dohodnú, nákupmi vyženú cenu nejakého assetu vysoko, čím spôsobia masívnu likvidáciu short pozícií market makerov a následne so ziskom predajú. Ale vyplatí sa im veriť?

To je dobrá otázka. V prípade XRP je tu jeden veľký problém. Shortovať tento asset vôbec nie je jednoduché a short squeeze tak nebude mať na cenu veľký vplyv.

Ja osobne by som však Pump & Dump skupinám a celkovo nikomu, kto sľubuje rýchle zárobky, v žiadnom prípade neveril. Tieto skupiny fungujú na základe chamtivosti a ich členovia nepremýšľajú racionálne. Vždy sa nakoniec stane to isté. Organizátori začnú zneužívať svoju moc na vlastné obohatenie a z celej skupiny sa stane jedna veľká lotéria.

My odporúčame investovať do kryptomien dlhodobo (aspoň niekoľko rokov). Trpezlivo nakupovať a čakať. Z histórie je známe, že cena Bitcoinu a ďalších kvalitných kryptomien v dlhodobom horizonte stúpa a vzhľadom na súčasnú situáciu je veľmi pravdepodobné, že tento UPtrend bude pokračovať. Táto obchodná stratégia je známa ako Dollar Cost Averaging:

Nekupujte Bitcoin bez prečítania tohto článku! Zbytočne prídete o peniaze

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
samo

kto ma nakupene nech vyskusa, pravdepodobne si zarobi – osobne by som za 0,50 nekupoval…Zajtrajsia akcia ale nie je akcia WSB, ci je?

kamco

Nie je to akcia WSB, je to pump&dump skupina, ktora sa skryva za WSB, mozno sa ta skupina na tomto aj podiela, ale urcite by som tomu neveril. Rovnako na reddit skupine XLM (Stellar) sa rozbehla podobna akcia, kde ludi nabadaju k nakupu XLM, vraj pojde tento tyzden na 1$. XRP vypumpovalo na 0.7, XLM iba na 0.37, ale zaujimave, ze presne v rovnaku chvilu obe tieto mince behom 15min zmazali cely zisk za posledne 4h.

24L

páči sa mi tento názor, rozumný článok.

samo

Bože kto toto písal ? V skupine WBS ani nieje povolené hovoriť o kryptomenách. Nerieši sa tam momentálne nič iné okrem GME a AMC. Toto musel písať niekto kto nevie absolútne nič o Wall Street Bets. Za pokus o Pump&Dump dostaneš okamžite ban. Rád by som videl zdroj autora článku.