ZAJTRA vraj dôjde k obrovskej pumpe XRP! – Vyplatí sa veriť Pump & Dump skupinám?

4

Po včerajšej pumpe XRP o 70% sa všetci opäť začali zaujímať o tento kontroverzný token. My sme vás pozvali do našej XRP CZ/SK diskusnej skupiny na facebooku, aby sme sa pobavili, ako to teraz vidíte. Môžeme očakávať ďalší rast, alebo to bol výstrel do tmy?

1.2. (teda zajtra) sa chystá konsolidácia XRP komunity. Hovorí sa, že v prvý februárový deń dôjde k obrovskému nárastu ceny a short squeezu. Tento plán sa dostal aj do najväčšej Pump & Dump skupiny na svete Wall Street Bets. Tá má za sebou niekoľko úspešných púmp, na ktorých niektorí členovia WSB zarobili milióny.

O súčasnom spore medzi Ripplom a SEC: Ripple zaťahuje Ethereum do sporu s SEC! Prvé pojednávanie asi nedopadlo najlepšie

Chystá sa pumpa XRP, alebo je to pasca?

O XRP sa teraz hovorí ako o ďalšom v rade assetov, na ktorých sa všetci môžeme krásne nabaliť. Vyplatí sa veriť týmto zvestiam a naskočiť na vlak alebo je už neskoro?

1D XRP/USD - Bitstamp
1D XRP/USD – Bitstamp

Nuž, do budúcnosti nikto nevidí. Nie je jasné, čo konkrétne sa zajtra stane, keďže pumpa prišla už včera. XRP sa teraz drží na cene 0,5 $ a je vidno, že na trhu sa vyvinul obrovský tlak na jeho cenu. Problém je v tom, že na trhu je mnoho veľkých hráčov, ktorí tieto prudké nárasty ceny využívajú na predávanie zásob XRP. Hrozí tu teda, že obyčajní ľudia zajtra za vysokú cenu nakúpia XRP od veľkých hráčov a cena potom zase klesne.

O Pump & Dump skupinách a ich úskaliach sme dnes publikovali detailný článok. odporúčame prečítať si ho: Pump & Dump skupiny – Kto a čo sú, a prečo na nich takmer určite prerobíte

Vyplatí sa veriť Pump & Dump skupinám?

Skupiny ako WSB a podobní na prvý pohľad vyzerajú dobre. Členovia sa dohodnú, nákupmi vyženú cenu nejakého assetu vysoko, čím spôsobia masívnu likvidáciu short pozícií market makerov a následne so ziskom predajú. Ale vyplatí sa im veriť?

To je dobrá otázka. V prípade XRP je tu jeden veľký problém. Shortovať tento asset vôbec nie je jednoduché a short squeeze tak nebude mať na cenu veľký vplyv.

Ja osobne by som však Pump & Dump skupinám a celkovo nikomu, kto sľubuje rýchle zárobky, v žiadnom prípade neveril. Tieto skupiny fungujú na základe chamtivosti a ich členovia nepremýšľajú racionálne. Vždy sa nakoniec stane to isté. Organizátori začnú zneužívať svoju moc na vlastné obohatenie a z celej skupiny sa stane jedna veľká lotéria.

My odporúčame investovať do kryptomien dlhodobo (aspoň niekoľko rokov). Trpezlivo nakupovať a čakať. Z histórie je známe, že cena Bitcoinu a ďalších kvalitných kryptomien v dlhodobom horizonte stúpa a vzhľadom na súčasnú situáciu je veľmi pravdepodobné, že tento UPtrend bude pokračovať. Táto obchodná stratégia je známa ako Dollar Cost Averaging:

Nekupujte Bitcoin bez prečítania tohto článku! Zbytočne prídete o peniaze

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.