Záhadná bitcoinová transakcia: Investor presunul pol miliardy dolárov

Novinky Bitcoin a záhadná transakcia.
Bitcoin a záhadná transakcia. Zdroj: shutterstock.com/Glovatskiy/RachenArt
BITmarkets BITmarkets

Aktivita na bitcoinovej sieti v je v roku 2023 na vzostupnej trajektórii, čo môžeme priamo vidieť aj na trhovej cene. Bitcoin sa stal najziskovejším aktívom tohto roka, zatiaľ čo investori čakajú s plnými peňaženkami na nákup ďalších mincí. K zvýšenému objemu transakcií došlo nedávno aj podľa správy Dailyhodl.

Polmiliardový presun

Ako uvádza platforma Whale Alert, bitcoinový investor presunul až 20 054 BTC v hodnote 525 miliónov dolárov v jedinej obrovskej transakcii. Poplatok za túto transakciu predstavoval 0,0053 BTC, resp. 139 dolárov. V rovnaký deň bola uskutočnená aj druhá veľká transakcia 11 261 BTC v hodnote 295 milióna dolárov. V oboch prípadoch ide o neznáme peňaženky.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin láme rekordy

Bitcoin nedávno dosiahol nový rekord v počte potvrdených transakcií spracovaných za 24 hodín v hodnote 671 668, podľa údajov Ycharts. Podobnú aktivitu obrovských transakcií sme mohli zaznamenať aj v prvej polovici mesiaca máj, kedy bol podľa údajov Whale Alert presunutý bitcoin v hodnote až 849 miliónov dolárov len v priebehu 48 hodín.

Podobná aktivita pre bitcoin signalizuje rastúci trend, keďže ochota obchodovať a presúvať mince rastie. Mnoho dlhodobých držiteľov sa zobúdza a na trh vstupujú aj noví účastníci. Oba tieto faktory stimulujú dopyt, ktorý tlačí cenu nahor. Preto aj podobné objemné presuny môžu znamenať pre bitcoin pozitívny signál. Ak sa viac zaujímate o vplyv vysokých transakcií na bitcoin, odporúčame vám prečítať si článok Investori presunuli miliardu v kryptomenách. Čo sa chystá?

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Halving je za rohom

Je vysoko pravdepodobné, že aktivita na bitcoinovej sieti ťaží z blížiaceho sa halvingu, ktorý podľa Buybitcoinworldwide nastane 15. apríla 2024. Okrem toho najväčšia digitálna mena na svete disponuje fixnou ponukou, vďaka ktorej dosahuje vzácnosť, ktorej sa nemôže rovnať žiadne iné aktívum.

Aj keď je každý cyklus odlišný, zatiaľ stále platilo, že pred halvingom cena rástla. Ziskovosť každého bullrunu rapídne klesá, čo otvára otázku, kde bude vytvorené ďalšie historické maximum. V budúcnosti totiž môže nastať situácia, že bitcoin neprekoná v nasledujúcom cykle maximum toho predošlého.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin započal nový cyklus – zisky sa zhrnú do peňaženiek

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: dailyhodlTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.