DOGE

Občania USA si teraz môžu Dogecoiny nakupovať z bankomatov v 45 z 50 štátov krajiny. K slávnemu Dogecoinu je teraz možné pristupovať prostredníctvom 1,800 bankomatov po takmer celých Spojených štátoch.

Popredný poskytovateľ bitcoinových bankomatov Coinflip oznámil podporu Dogecoinu 1. mája, pričom CEO a spoluzakladateľ spoločnosti Daniel Polotsky prisúdil tento krok nedávnej „popularite a nedávnemu masovému prijatiu“ DOGE.

Vzostup Doge v roku 2021 a Elon Musk

Dňa 19. apríla cena tejto kryptomeny vzrástla na súčasné historické maximum 0,45 USD. CEO Tesly a SpaceX Elon Musk o tomto coine často tweetuje. Naposledy sa označil na “Dogefathera” (slovná hra – Godfather).

Počas tohto roka cena kryptomeny vzrástla takmer o 8000% z 0,005 USD na 0,4 USD. Odvtedy konsoliduje blízko historického maxima.

1D DOGE/USD - Bittrex
1D DOGE/USD – Bittrex

DOGE po celom USA

Spoločnosť Coinflip zaznamenala za posledných 12 mesiacov astronomický rast dopytu a tržby sa medziročne viac, ako strojnásobili, pretože od januára 2020 zvýšila počet bankomatov zo 441 na zhruba 1,800. Bankomaty Coinflip sú inštalované v 45 štátoch USA 50 štátov.

Bankomaty spoločnosti tiež podporujú BTC, ETH, BNB, DASH, LTC, LINK, USDC a XLM.

Elon Musk pokračuje v hypovaní DOGE coinu a sám seba označuje za “Dogefathera”