XRP padá na 5. miesto rebríčka kapitalizácie – Prečo nestíha za konkurenciou?

1

Prudký nárast Pokladot posunul XRP na piate miesto podľa rebríčka trhovej kapitalizácie. Ripple tak 9. februára stráca svoju pozíciu medzi tromi najlepšími altcoinmi po tom, čo Polkadot a Cardano zažili bullrun.

XRP sa teraz sotva drží na piatom mieste a čoskoro by mohol spadnúť ešte nižšie.

Medzi obeťami je aj Bitcoin Cash (BCH), ktorý sa nachádza na top 9 podľa trhovej kapitalizácie. Na chrbát mu však dýcha Stellar, ktorý má skoro takú istú kapitalizáciu. Je len otázka času kedy ho obehne.

TOP 5 kryptomien
TOP 5 kryptomien

V prípade Ripplu mohli byť straty ešte horšie. V čase písania tohto článku sa token obchodoval za 0,45 USD. Predtým sa token obchodoval až na 0,20 USD kvôli právnym problémom.

Aj keď tieto otázky zostávajú nevyriešené a regulačné orgány Spojených štátov môžu stále klasifikovať XRP ako nebezpečné, trend XRP je pozitívny.

Čítajte tiež – Analýza BTC, XRP, DOGE, XLM, DOT – kam až bude Bitcoin rásť?

DOT a ADA obiehajú XRP

Vďaka svojim pôsobivým ziskom v roku 2021 však Polkadot dokázal, že jeden z najstarších altcoinov na trhu sa mu nijako nevyrovnal. DOT / USD len za posledný týždeň vzrástol o viac ako 35%. Cardano vzrástlo za posledných 7 dní až o 58%. 

Pre porovnanie sa cena XRP pohla nahor za posledný týždeň “iba” o 23%.

Napriek rušnému obdobiu pre Ripple mnoho investorov je naďalej presvedčených, že dobré časy sú za rohom.

Pokiaľ ide o masové prijatie, Ripple zostalo v tieni, pretože veľké firmy nakupujú bitcoiny a inštitúcie ďalej prijímajú éter.

ETH dosiahlo nové ATH 1800 USD a záujem stále rastie – 2000 USD v najbližších dňoch?

 

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.