XRP mal v prvom kvartáli najhoršie výsledky z TOP 25

1

Už mnohokrát sme na tomto webe písali o XRP a iba málokedy to bolo pozitívne. Tento token už dlhodobo vykazuje najhoršie výsledky spomedzi všetkých veľkých kryptomien, a to aj napriek zdanlivo silným fundamentom a úspechu firmy Ripple. Hype z roku 2017 sa nevrátil a zdá sa, že už ani nepríde. Z XRP sa stala bezodná pokladnica Ripplu a kvartál uzavrel v hlbokej strate.

XRP ako jeden z mála coinov/tokenov v marci 2020 našiel nové dno. Prepadol sa na neuveriteľných 11 centov. To je veľmi ďaleko z ATH (3,6 $) a na podobnej hodnote sa neocitol od leta 2017. V tej dobe dokonca XRP v kapitalizácii prekonal aj stablecoin Tether!

XRP sa však za posledný mesiac trochu otriasol a aktuálne sa obchoduje na hladine 0,2 $. Napriek tomu však v prvom kvartáli 2020 predviedol najhorší výkon spomedzi všetkých veľkých kryptomien. Bohužiaľ, nepomohli ani silné fundamenty a úspech XRP v Mexiku.

XRP má v Mexiku väčšie volume než Bitcoin – Viete prečo?

1D XRP/USD - Bitfinex
1D XRP/USD – Bitfinex

Nepomohlo ani spomalenie výpredajov zo strany Ripplu

Firma Ripple je v súčasnosti najväčší vlastník XRP tokenov. Väčšinu z nich (takmer polovicu celkovej zásoby) má uloženú v Escrow účtoch a každý mesiac uvoľňuje do obehu nové tokeny. Svoju dominantnú pozíciu na trhu teda používa na dlhodobé profitovanie z bývalého úspechu XRP a komunity, ktorá sa okolo tokenu vytvorila.

Je však nutné dodať, že Ripple v prvom kvartáli 2020 veľa nevybral. „Iba“ 13 miliónov dolárov. To je podstatne menej ako 66 miliónov z Q4 1029 alebo štvrť miliardy z tretieho kvartálu minulého roka.

Ripple CEO údajne predával svoje XRP, zatiaľ čo propagoval ich držanie

Predaj XRP tokenov zo strany RIpplu
Predaj XRP tokenov zo strany RIpplu

Ak to takto pôjde ďalej, firma Ripple bude musieť začať podporovať svoj token, aby ho zachránila pred meteorickým pádom na nové low. Veľa analytikov totiž predpokladá, že ani druhý kvartál 2020 nebude pre kryptomeny jednoduchý. Vo svetle začínajúcej krízy a koronavirusu vo svete nemôžeme očakávať, že kryptomeny pôjdu nejak výraznejšie hore.

Zalistovanie na BitMEX-e

Druhým silným fundamentom bol, samozrejme, príchod XRP na burzu BitMEX. Ide o burzu so skvelou likviditou a silnou komunitou. Mnoho fanúšikov si od tohto zalistovania sľubovalo pekné zisky, no nakoniec sa tak nestalo.

Aj komunita okolo XRP je podstatne menšia, než kedysi. Mnohí konečne prestali veriť rozprávkam o celosvetovej dominancii a XRP za 10 000 $. To zodpovedá aj poklesu aktívnych XRP adries, ktorý sa v marci prepadol na absolútne minimum. Viac sa dozviete v tomto článku: XRP má menej aktívnych adries, než Dogecoin a Bitcoin SV

Ako sme hovorili včera na LIVE Tradingu, Bitcoin je naviazaný na akciové indexy a altcoiny sú naviazané na Bitcoin. Každá kryptomena je teda aspoň nateraz nepriamo naviazaná na zvyšok finančného trhu.

Pozrite si včerajší LIVE trading a prihláste sa na odber kanálu BitLink, nech vám neujde naše VIDEO spravodajstvo.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Matúš

Zobud sa Samko, nechápem ako môže niekto písať pre crypto magazín,ktory nerozumie cryptam. Takže bitcoin sa môže tiež používať aha, myslíš kvôli tomu ze 51% ťaženia ide z Číny? Či preto ze jeho transakcia trvá večnosť? Ci preto ze poplatky za transakciu sú vysoké? Kriste pane, ešte že máme stránky nie Slovenske a písané takýmito mumak i ako si ty. Nemám slov normálne takéto bludy co si tu popísal, to môžu brat do úvahy iba blbci ako si ty a to som povedal ešte slušne. Hovorí ti niečo likvidita ty mumak? Toto sú presne ľudia čo nerobia poriadny research, deep… Čítať ďalej