mexiko xrp uspech

token XRP je v kryptokomunite veľmi kontroverzný. Polarizuje nás na dva tábory. Jeden tvrdí, že XRP raz prekoná nie len Bitcoin, ale aj samotný dolár. Väčšina však XRP vníma ako bezodnú pokladnicu spoločnosti Ripple, čo z neho fakticky robí SCAM. Tak ako tak, XRP sa v Mexiku teší veľkej obľube.

Pridajte sa do našej Ripple / XRP skupiny na facebooku

Zdá sa, že fanúšikovia XRP by nakoniec mohli mať pravdu. Tento token totiž na Mexickej burze Bitso dosahuje väčšie objemy, než samotný Bitcoin. Operátor tejto burzy ho označuje za najaktívnejší coin v páre s Mexickým pesom. Každopádne, mexický trh tvorí iba malé percento celkového volume, ktoré dosahuje XRP.

Na burze Bitso sa denne zobchoduje XRP v celkovej hodnote 5 miliónov dolárov. Cez burzu pritom za 24 hodín pretečie 7 miliónov. Dôvodom úspechu XRP na tejto burze môže byť partnerstvo so spoločnosťou Ripple Inc a používa on-demand liquidity system založený na RippleNete.

Bitso, XRP a peňažný tok medzi USA a Mexikom

Spoločnosť Ripple vyvíja svoj produkt pre banky, ktoré bohužiaľ ani v 21. storočí nie sú schopné vytvoriť rýchly, lacný a spoľahlivý medzinárodný transakčný systém. Na medzinárodné platby sa RippleNet využíva stále častejšie. A to aj medzi USA a Mexikom.

“Konečne kapitalizujeme na obrovskom cezhraničnom peňažnom toku medzi USA a Mexikom, ktorý ročne činí okolo 30-36 miliárd dolárov. Náš produkt funguje vďaka technológii Ripple a v posledných mesiacoch sa pekne rozbieha.Veríme, že toto je iba začiatok niečoho veľkého.”

Povedal šéf burzy Bitso Daniel Vogel vo video-rozhovore.

Rovnako ako XRP sa však na prenos peňazí cez hranice dá použiť aj Bitcoin alebo akákoľvek iná decentralizovaná kryptomena. nevidíme dôvod využívať systém, ktorý má pod palcom jedna spoločnosť. Tak ako tak, XRP a Bitso prajeme veľa úspechov a dúfame, že sa v Mexiku bude používať stále viac.

Je zaujímavé, ako môže jedno konkrétne využitie kryptomeny úplne zmeniť rovnováhu trhu v celej krajine. A je fajn vidieť, že blockchain a DLT prekonáva starý a rigidný bankový systém.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na fecebooku a nenechajte si ujsť naše spravodajstvo.

Dnes sme vysielali na BitLinku. Pozrite sa na najnovšiu časť LIVE Tradingu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance