XRP má v Mexiku väčšie volume než Bitcoin – Viete prečo?

6

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

token XRP je v kryptokomunite veľmi kontroverzný. Polarizuje nás na dva tábory. Jeden tvrdí, že XRP raz prekoná nie len Bitcoin, ale aj samotný dolár. Väčšina však XRP vníma ako bezodnú pokladnicu spoločnosti Ripple, čo z neho fakticky robí SCAM. Tak ako tak, XRP sa v Mexiku teší veľkej obľube.

Pridajte sa do našej Ripple / XRP skupiny na facebooku

Zdá sa, že fanúšikovia XRP by nakoniec mohli mať pravdu. Tento token totiž na Mexickej burze Bitso dosahuje väčšie objemy, než samotný Bitcoin. Operátor tejto burzy ho označuje za najaktívnejší coin v páre s Mexickým pesom. Každopádne, mexický trh tvorí iba malé percento celkového volume, ktoré dosahuje XRP.

Na burze Bitso sa denne zobchoduje XRP v celkovej hodnote 5 miliónov dolárov. Cez burzu pritom za 24 hodín pretečie 7 miliónov. Dôvodom úspechu XRP na tejto burze môže byť partnerstvo so spoločnosťou Ripple Inc a používa on-demand liquidity system založený na RippleNete.

Bitso, XRP a peňažný tok medzi USA a Mexikom

Spoločnosť Ripple vyvíja svoj produkt pre banky, ktoré bohužiaľ ani v 21. storočí nie sú schopné vytvoriť rýchly, lacný a spoľahlivý medzinárodný transakčný systém. Na medzinárodné platby sa RippleNet využíva stále častejšie. A to aj medzi USA a Mexikom.

„Konečne kapitalizujeme na obrovskom cezhraničnom peňažnom toku medzi USA a Mexikom, ktorý ročne činí okolo 30-36 miliárd dolárov. Náš produkt funguje vďaka technológii Ripple a v posledných mesiacoch sa pekne rozbieha.Veríme, že toto je iba začiatok niečoho veľkého.“

Povedal šéf burzy Bitso Daniel Vogel vo video-rozhovore.

Rovnako ako XRP sa však na prenos peňazí cez hranice dá použiť aj Bitcoin alebo akákoľvek iná decentralizovaná kryptomena. nevidíme dôvod využívať systém, ktorý má pod palcom jedna spoločnosť. Tak ako tak, XRP a Bitso prajeme veľa úspechov a dúfame, že sa v Mexiku bude používať stále viac.

Je zaujímavé, ako môže jedno konkrétne využitie kryptomeny úplne zmeniť rovnováhu trhu v celej krajine. A je fajn vidieť, že blockchain a DLT prekonáva starý a rigidný bankový systém.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na fecebooku a nenechajte si ujsť naše spravodajstvo.

Dnes sme vysielali na BitLinku. Pozrite sa na najnovšiu časť LIVE Tradingu

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
6 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
DFS

Bitcoin je k přenosu hodnoty neefektivní…. XRP je daleko efektivnější a levnější volba… proto má smysl, tento coin sledovat….. Bitcoin může fungovat jako uložiště hodnot, ale k přenosu plnění je XRP mnohem lepší volba..

Martin

Je to pomalsie a drahsie ako xrp

john snow

A koľko si za ten prevod zaplatil? A ako rýchlo to bolo? A ktorá časť BTC siete podporuje priamo v protokole zmenárne, banky, menové páry, vyhradené prenosové kanály a ďalšie techniky nevyhnutné pre skutočné finančné nástroje. Ja Vás čítam chalani, ale niekedy píšete doslova bulvár a o XRP vyslovene bulvár. Odborný článok na tému XRP som tu nevidel. ODL má nové ATH, nové koridory v Japonsku a celkovo v Ázii… pozrite to chalani, nepíšte bulvár.

DFS

Nevím, jak dlouho jste v kryptu.. Já od začátku roku 2017 .. Pamatuji časy, kdy sem převáděl BTC z peněženky na burzu a zpátky atd… to bylo koncem roku 2017 … Trvalo to třeba i den, dva… a převod stál dle tehdejších cen kolem 500 Kč.. jestli tomudle říkáte funguje velmi dobře, tak máte zřejmě krvácení do mozku… ani LN to neřeší.. nikdo to v BTC komunitě neřeší, protože oni nechtějí aby se BTC doopravdy používal… Slouží jim jenom jak z něj tahat peníze… Už tehdy sem začal používat XRP k převodu z jedné burzy na jinou ( na nákup… Čítať ďalej

nepoviem

Citujem: “ Rovnako ako XRP sa však na prenos peňazí cez hranice dá použiť aj Bitcoin alebo akákoľvek iná decentralizovaná kryptomena. nevidíme dôvod využívať systém, ktorý má pod palcom jedna spoločnosť. “ Spoločnosti nezaujíma či vidíte dôvod aby to používali. Váš názor im je ukradnutý. Oni to jednoducho používajú lebo sa im to osvedčuje ako funkčné. Radšej keby ste informovali normálne o dianí vo svete kryptomien. A nie tým jednostranným hateovaním projektov čo sa Vám nepáčia. Práveže úspechy XRP by ste mali vyzdvihovať ak Vám je BTC tak vzácny. Lebo ak sa podarí zlepšiť legislatívu tak len vďaka XRP. Len… Čítať ďalej