Warren Buffett predával známe akcie. Hrozí trhu ďalší pád?

Ekonomika Warren Buffett predával akcie
Warren Buffett predával akcie. Zdroj: shutterstock.com/Rob Crandall/Lightman4289
BITmarkets BITmarkets

Warren Buffett, americký obchodný magnát, nedávno prejavil pesimistický sentiment aj napriek tomu, že v histórii zostával pomerne optimistický aj počas najväčších prepadov. Podľa správy MSN, známy investor predával hneď niekoľko známych akcií počas prvého kvartálu 2023. Vie niečo čo iní obchodníci nie?

Ktoré akcie Warren Buffett predával?

V súčasnosti je Buffett predsedom a generálnym riaditeľom spoločnosti Berkshire Hathaway. Nedávno bolo v portfóliu spoločnosti úplne uzavretých niekoľko pozícií na akciovom trhu v rámci Bank of New York Mellon, RH, Taiwan Semiconductor a U.S. Bancorp. Okrem toho predával aj nasledujúce akcie:

  • Activision Blizzard
  • Ally Financial
  • Amazon
  • Aon
  • Celanese
  • Chevron
  • General Motors
  • McKesson

Berkshire Hathaway naopak rozširoval portfólio o akcie ako napríklad Occidental Petroleum. Predával ale omnoho viac ako nakupoval s čistým rozdielom 10,4 miliardy dolárov počas prvého štvrťroka 2023. Zbavoval sa predovšetkým akcií v oblasti bankovníctva, zdravotníctva, priemyslu a technológií.

Berkshire Hathaway predávala akcie.

Berkshire Hathaway predávala akcie. Zdroj: shutterstock.com/FellowNeko

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Hrozí krach akcií?

Už skôr sme vás informovali, že akciový trh môže zaznamenať v dôsledku pádu bánk veľký pokles. Hlavným spúšťačom korekcie akcií môže byť aj reštriktívna menová politika FED-u. Aj keď pristúpi k expanzívnej menovej politike a vpustí do obehu peniaze, je potrebné brať na vedomie, že stále tu máme vysokú infláciu aj úrokové sadzby.

Hlavný stratég InTheMoneyStock.com, Gareth Soloway vo videu pre Stansberry Research dokonca varoval, že krach akcií by sa mohol preliať aj do kryptomien. Podľa Solowaya prichádzame do fázy, kedy si ľudia uvedomia, že je recesia a akcie zaznamenajú výpredaj, ktorý sa preleje aj do ďalších trhov.

V roku 2023 sme boli svedkami troch zo štyroch najväčších krachov bánk v histórii USA len v priebehu 2 mesiacov. Zdá sa, že akciový trh by mohol v blízkej budúcnosti zaznamenať hlbší prepad, keďže aj optimistický investor ako Warren Buffett realizoval obrovské predaje. Samozrejme, nemožno určiť s istotou, k akému pohybu na globálnych trhoch dôjde, no minimálne stojí za pozornosť sledovať podobné investičné rozhodnutia.

Mohlo by ťa zaujímať: Na globálnom trhu pokračuje panika: Akcie amerických bánk masívne klesajú

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.