Voľby v USA
Voľby v USA. Zdroj: Shutterstock.com/C.Aphirak

Voľby v Spojených štátoch amerických môžu byť podľa analytika z Wall Street pozitívnym faktorom pre všetky trhy, a to najmä z krátkodobého hľadiska.

Voľby v USA a ich vplyv na finančné trhy

Pred pár hodinami boli oficiálne spustené voľby do amerického senátu, v ktorých proti sebe stoja demokrati a republikáni. Akciový stratég spoločnosti Morgan Stanley Mike Wilson očakáva, že sa v polovici volebného obdobia dočkáme mierneho rastu v prípade indexu S&P 500. Tento nárast však môže byť zastavený navýšením výnosov zo štátnych dlhopisov.

Stále sme naklonení predpovedi nárastu na akciových trhoch. Je to najmä z dôvodu mierneho pozastavenia rizikových oblastí, ktorými sú napríklad údaje o inflácii. Stále je tu priestor na pokles volatility sadzieb z historicky vysokých úrovní,“ uviedol Wilson.

Predbežné výsledky z dnešného dňa zatiaľ naznačujú, že pôjde o veľmi tesný výsledok.

Predbežné výsledky volieb v USA
Predbežné výsledky volieb v USA. Zdroj: The Associated Press

Kam by sa mohol podľa analytikov vyšplhať index S&P 500? Wall Street predikuje pohyb na úroveň 4 000 až 4 150 dolárov. Tieto hodnoty by mohli byť dosiahnuté už v priebehu pár dní a za predpokladu, že republikáni získajú prevahu nad Snemovňou reprezentantov aj Senátom. Demokrati by tak mali omnoho náročnejšiu pozíciu v prípade plánovaného pokračovania agresívnej fiškálnej politiky.

Prečítaj si tiež: Aký typ investora si? Tieto otázky ti pomôžu v odpovedi

Rozpočtové deficity dosiahli úroveň, aká tu nebola od druhej svetovej vojny. Aj z tohto dôvodu bude lepšie, ak zvíťazia republikáni,“ dodal Wilson.

Výsledky volieb stále nie sú jasné, nakoľko sa objavili problémy pri sčítavaní hlasov. V najbližších hodinách sa tak dá očakávať zvýšená miera volatility na trhoch. Analytici sú opatrní, no veria prognóze rastu. Výnosy z 10-ročných dlhopisov však budú musieť klesnúť.

Investori budú okrem volieb sledovať aj štvrtkové oznámenie o stave indexu spotrebiteľských cien, ktoré by taktiež mohli výrazne ovplyvniť trh. Väčšina analytikov však očakáva nárast.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance