Bitcoin má prekvapivého majiteľa
Bitcoin má prekvapivého majiteľa. Zdroj: Shutterstock.com/Billion Photos

Medzi najväčších držiteľov vlajkovej kryptomeny patrí prekvapivo vláda Spojených štátov, ktorá vlastní celkovo viac ako 4 miliardy dolárov v BTC. Dlhodobí držitelia majú obavy z toho, či môže vláda USA Bitcoin kedykoľvek predať a spôsobiť tak prepad.

Bitcoin v rukách americkej vlády

Vláda USA má jedno z najväčších kryptomenových portfólií. Vlastní totiž až 4,4 miliardy dolárov v BTC, ktorých sa podľa najnovších informácii môže kedykoľvek zbaviť. Úrad, ktorý sa môže pýšiť takýmto množstvom BTC,  je ministerstvo spravodlivosti. Počas novembra sa im podarilo získať ďalších 50 000 BTC, ktoré tvoria štvrtinu z celkového množstva 214 046 BTC.

Vláda Spojených štátov sa tak za posledné roky stala jedným z najväčších držiteľov BTC. Ako? Prostriedky získala veľmi jednoducho, tým že zabavovala nelegálne kryptomenové projekty a podvody. Z jedného uhľa pohľadu ide o pozitívny faktor. Komunita sa však obáva, čo sa udeje s cenou vlajkovej kryptomeny, keď sa americká vláda týchto tokenov zbaví.

Posledným úlovkom ministerstva spravodlivosti bolo 50 676 BTC od obchodníka Jamesa Zhonga, ktorý tieto prostriedky získal podvodom prostredníctvom mechanizmu trhoviska Silk Road, ktoré sa nachádza na Dark webe. Nebolo to prvýkrát, čo americká vláda takýmto spôsobom získala veľké množstvo BTC.

Prečítaj si tiež: Začnú kryptomeny čoskoro rásť? Dominancia Bitcoinu klesla na 4-ročné minimum

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V novembri 2020 zaistilo ministerstvo spravodlivosti 69 370 BTC od ďalšieho používateľa na trhovisku Silk Road. V tej dobe išlo o štvrtého najväčšieho držiteľa BTC na svete. Známy je aj záťah proti Heather Morganovej a Ilyovi Lichtensteinovi v prípade hacknutia burzy Bitfinex. Vláda tam v tom čase získala 3,6 miliardy dolárov v BTC.

Americká vláda tak bezpochyby patrí k najväčším držiteľom bitcoinov na svete. Kryptomenová komunita sa tak začína obávať, či dokáže tento fakt zamávať s cenou. Ministerstvo spravodlivosti sa s veľkou pravdepodobnosťou týchto tokenov zbaví prostredníctvom verejných aukcií. Je teda málo pravdepodobné, že by to dokázalo cenu negatívne ovplyvniť.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance