Tento rok vo februári oznámila firma Coingeek, že bude financovať tím vývojárov pre Electron Cash. Od tej doby zaznamenala elektronická peňaženka Bitcoin Cash (BCH) prudký vývoj, napríklad integrácia Coinshuffle a nová verzia peňaženky pre iOS. Teraz bola spustená ďalšia verzia peňaženky Electron Cash, ktorá môže bežať na tzv. hlúpych telefónoch (ako stará Nokia na obrázku).

Mohlo by vás zaujímať: Všetko o Bitcoin Cash

Verzia Java J2ME

Tento týždeň tím Electron Cash vydal verziu Java J2ME, ktorá sprístupňuje Electron Cash aj  pre „hlúpe“ mobilné telefóny. Ako napríklad pre obľúbené a menej sofistikované telefóny Nokia.

„Electron Cash zverejnil novú peňaženku: J2ME verziu Electron Cash. J2ME znamená Java Micro-Edition,“

vysvetlil vývojár Electron Cash v rozhovore pre Coingeek. Užívatelia Electron Cash tak budú mať prístup ku svojej elektronickej hotovosti aj z telefónu so základnými funkciami, ako je Nokia 216. Budú mať prístup ku skutočnej peňaženke Bitcoin Cash SPV so všetkými výhodami, ktoré ponúka. Ako napríklad ovládania vlastných súkromných kľúčov a schopnosti obnoviť svoju peňaženku z tzv. „mnemonic seed phrase“.

Bitcoin Cash aj pre menej rozvinuté krajiny

Možnosť mať peňaženku Electron Cash aj na „hlúpych“ mobilných telefónoch je zaujímavá taktiež preto, že táto peňaženka by mohla prispieť k rozšíreniu kryptomien v oblastiach, kde sú tieto telefóny bežné alebo aj prevládajúce. Tieto oblasti zahrňujú Áziu a Afriku a podľa výskumu Counterpoint existuje na celom svete okolo 1,3 miliardy užívateľov, ktorí majú tieto telefóny. Zdrojový kód verzie Electron Cash J2ME je k dispozícií ku kontrole na portály Github.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj: Bitcoin.com