Vláda vyzýva inštitúcie, aby začali porušovať bankové tajomstvo! Každý je pre nich zločinec

Novinky Už ani bankové tajomstvá nebudú v bezpečí
Už ani bankové tajomstvá nebudú v bezpečí. Zdroj: shutterstock.com/Wirestock Creators
Mind of Pepe PCWallstreetpepe ICO mobil baner

Svet sa v 21. storočí poriadne zmenil. Vďaka technológiám máme pohodlné životy, všetci sme závislí na sociálnych sieťach, YouTube alebo Netflixe a vlády  sa rozhodli, že ich občania nemajú právo na akékoľvek súkromie. Dáta o nás sa na trhu predávajú za pár drobných a aj bankové tajomstvo pomaly ale isto prestáva existovať. Všetko to začína v USA a postupne sa to šíri do celého svete. Prezumpcia neviny neplatí, všetci sme potenciálni zločinci a treba nás kontrolovať, aby sme náhodou neurobili niečo zlé.

Americká agentúra, ktorá má na starosti boj proti finančným zločinom, sa snaží pretlačiť naozaj nebezpečné praktiky. Vyzvala finančné inštitúcie, aby sa nebáli zdieľať medzi sebou dáta o svojich zákazníkoch, aby tak pomohli chytiť zločincov. To sa týka bánk, ale aj kryptomenových zmenární.

Je nepríjemné, že sa niečo také deje, pretože podobné praktiky sa môžu veľmi rýchlo rozšíriť do ostatných častí sveta a hlavne do Európy.

Anthony Pompliano – Bitcoin pravdepodobne dosiahne 100 000 $, takto na ňom zarobíte

Patriot Act – Najhorší zákon v dejinách USA, ktorý zničil súkromie

FinCEN prízvukuje, že zdieľanie informácií o finančných transakciách je legálne na základe zákonu Patriot Act, ktorý bol mimochodom narýchlo schválený počas paniky v septembri 2001, keď došlo k “teroristickému” útoku na dvojičky. Edward Snowden tento zákon identifikoval ako jeden z najnebezpečnejších kúskov legislatívy v histórii USA, ktorý mimochodom umožnil aj masové špehovanie ľudí z celého sveta vládou USA.

Patriot Act dáva finančným inštitúciám voľnú ruku pri zdieľaní informácií, pokiaľ je cieľom odhaľovanie finančných zločinov, či boj proti terorizmu. Práve preto americké vládne agentúry tak radi uvádzajú boj proti terorizmu ako odôvodnenie svojich aktivít. Dáva im to prakticky voľnú ruku.

Myslíte si, že banky byy mali v záujme boja proti terorizmu a finančným zločinom zdieĺať informácie o svojich klientoch?

FinCEN je tak v záujme ochrany komunít a predchádzaniu finančných zločinov ochotný zhromažďovať histórie transakcií občanov USA, čím ich zároveň vystavuje riziku odcudzenia či zneužitia týchto citlivých informácií.

„Zdieľanie informácií medzi finančnými inštitúciami legalizované článkom 314 (b) je dôležité pre identifikáciu, hlásenie a prevenciu kriminality a iných finančných zločinov,” uviedol šéf FinCENu Kenneth Blanco na virtuálnom zhromaždení bankárov a právnikov. “Je to dôležité pre ochranu národnej bezpečnosti.”

Kenneth je nespokojný s tým, že finančné inštitúcie dosiaľ nedostatočne bojovali proti týmto zločinom a vyzýva ich k užšej spolupráci. Inštitúcie pritom nepotrebujú konkrétne dôkazy o ilegálnych aktivitách svojich zákazníkov, ba dokonca ani podozrenie, že sa deje niečo protizákonné.

Môže vás zaujímať: Americká kongresmanka chce zakázať privátne kľúče! Z jej dôvodov vám praskne žilka v oku

Totalitné praktiky sa z USA šíria do zvyšku sveta

Banky by teda mali spolupracovať, ale zo zákona o tomto zdieľaní informácií nesmú informovať nikoho zvonku. Všetko samozrejme musí ostať utajené, pretože v dnešnom svete už neplatí prezumpcia viny, práve naopak. Každý je podozrivý a každého treba neustále kontrolovať.

To je jedna z najväčších slabín súčasného finančného systému. Riadi ho malá skupina ľudí a v dnešnej dobe platí, že prístup k informáciám znamená moc. Čím väčšiu databázu má FinCEN a ďalší vysoko postavení ľudia, tým viac dokážu tieto informácie zneužívať vo svoj prospech. Iste, boj proti zločinu je dôležitý, ale nie za cenu označenia každého človeka za potenciálneho zločinca.

Zvyšok sveta samozrejme dianie v USA sleduje a autority ho začínajú kopírovať. A preto je to desivé aj pre nás, Slovákov.

A preto treba používať kryptomeny

Kryptomeny majú svoje nevýhody, no sú fundamentálne lepšie v tom, že necentralizujú moc do rúk úzkej skupiny ľudí. Bitcoin pre každého funguje rovnako a nikto ho nemôže riadiť, ani cenzurovať.

Možno aj preto sa o neho zaujíma stále viac ľudí a inštitucionálnych investorov. Dokonca aj 169-ročná poisťovňa doň nedávno investovala 100 miliónov dolárov a firma MicroStrategy si kvôli nákupu kryptomien požičala 650 miliónov dolárov.

Chceli by ste aj vy vlastniť zlomok Bitcoinu? Odporúčame kúpiť ho cez burzu Binance, ktorá ponúka najlepšie služby na svete a vďaka jej dobrej povesti sa z nej stala najväčšia kryptomenová burza na svete. Vytvorte si účet cez >>>tento link<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Okazio PCtxb