Vitalik Buterin ukázal hodnotu svojej peňaženky

Novinky Koľko má Vitalik Buterin v peňaženke?
Koľko má Vitalik Buterin v peňaženke? Zdroj: Shutterstock.com/Velishchuk Yevhen
BitmarketsKvakomat mobil

Vitalik Buterin, ktorého iste netreba predstavovať, oznámil, že na rozdiel od fám, ktoré kolujú, nie je miliardárom, hoci je dolárovým milionárom, a u nás (v ČR, pozn. prekl.) už by to tvrdiť nemohol.

Tvorca druhej najväčšej kryptomeny v príspevku na Twitteri napísal, že nikdy nevlastnil viac než 0,9 % Etherea. Bolo teda treba uviesť veci na pravú mieru. Rozhodol sa zverejniť odkaz s adresou svojej digitálnej peňaženky, a ukázať tak verejnosti, či sú fámy pravdivé.

 

Zakladateľ Etherea má momentálne 365 003 ETH v hodnote asi 73 miliónov dolárov (63 miliónov EUR; 1,6 mld. CZK). Buterin zdôraznil, že má tiež iné peňaženky, ale sú pomerne malé a nemajú významný vplyv na jeho majetok.

Prečo bol Vitalik “donútený” ukázať wallet?

Buterin odhalil adresu peňaženky ako reakciu na post zo sociálnej siete. Na Twitteri profesor Nouriel Roubin z New York University tvrdil, že Vitalik je miliardár vďaka tomu, že si ponechal mnoho tokenov ešte predtým, než boli dostupné verejnosti, alebo si mince predťažil.

“Som si takmer istý, že neexistujú žiadne trestnoprávne predpisy proti praxi nazývanej pre-mining,” napísal Vitalik.

Obvinenia tohto typu sú stále viac zamerané proti tvorcom kryptomien, pretože vo väčšine prípadov držia veľkú časť tokenov. To zase znamená, že môžu mať významný dopad na ich hodnotu. S podobnými obvineniami sa stretával tvorca Litecoinu Charlie Lee, ktorý problém vyriešil tak, že verejne oznámil, že predal všetky svoje LTC. Zároveň to stihol na vrchole ceny, takže stratový nebude, pretože dnes je hodnota Litecoinu niekoľkonásobne nižšia. Stojí za to dodať, že v prípade Bitcoinu je situácia podobná, pretože Satoshi Nakamoto má vo svojom portfóliu zhruba jeden milión BTC, čo by s trhom pekne zamávalo.

Je mnoho mincí vlastnených zakladateľmi problém?

A aký je váš názor na to, že tvorcovia majú mnoho tokenov vlastnej kryptomeny? Mali by sa ich zbaviť, alebo naopak nejakú časť držať a byť tak motivovaní niečo robiť?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Zdroj:
bloomberg.com

txbtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Vyberte si hotovosť. Najväčšia banka vypne bankomaty aj platobné karty

2

Trinásty dôchodok sa dramaticky zmení. Skupina seniorov príde o stovky eur

3

Pád východoslovenského giganta? Firma čelí konkurzu, zamestnanci hrozia štrajkom

4

Na slovenskom trhu sú dva nebezpečné výrobky. Ich používanie môže mať fatálne následky

5

Populárna pochúťka je toxická. Slovenské reťazce ju sťahujú z predaja

PR články

Dosiahne Bitcoin hranicu 100-tisíc dolárov ešte do konca roka? Tu je odpoveď

Henrieta Balázsová  | 14. novembra 2024

Článok vznikol v spolupráci s XTB. V posledných týždňoch sa na kryptomenovom trhu zvyšuje optimizmus a investori sledujú, či Bitcoin a ďalšie digitálne meny môžu dosiahnuť nové cenové rekordy.

Dokáže Ethereum napodobniť raketový rast Bitcoinu? Odborníci majú odpoveď

Henrieta Balázsová  | 12. novembra 2024

V období, keď Bitcoin dosahuje svoje nové historické maximá a približuje sa k hranici 90 000 USD, vzniká mimoriadne zaujímavá situácia aj pre Ethereum.

Napodobní Ethereum rast Bitcoinu?