Veľryby v tejto korekcii predávajú desaťtisíce Bitcoinov – Ale bullrun bude pokračovať!

Kvakomat PC bannerKvakomat mobil

Cena Bitcoinu za posledný týždeň klesla o takmer 30% a veľkí hráči zvolili rôzne taktiky, pomocou ktorých sa snažia vysporiadať s týmto cenovým poklesom. Dáta naznačujú, že ťažiari a inštitúcie akumulujú Bitcoin, zatiaľ čo veľryby predávajú. Analýza spoločnosti Glassnode ukazuje, že z veľkých peňaženiek (1-10 tisíc BTC) v priebehu februára odišlo 140 000 BTC.

Veľryby sa začínajú zbavovať Bitcoinov

To naznačuje, že veľryby vyberajú zisky. Veľkú časť mincí skúpili menší investori (peňaženky so 100-1000 BTC). A máme tu aj menšiu kuriozitku, nedávno sa prvýkrát pohli Bitcoiny, ktoré boli vyťažené ešte v roku 2010. Niekto po 11 rokoch HODLovania predal BTC za 5 mikiónov dolárov.

Objem BTC v peńaženkách veľrýb copy

Objem BTC v peňaženkách veľrýb – Zdroj: Glassnode

Je evidentné, že veľryby prestávajú veriť kryptomenovému bullrunu. Alebo možno iba nakupujú altcoiny, ktoré robia podstatne väčšie zisky.

Menší hráči, mineri a inštitúcie, stále veria UPtrendu

To, že časť veľrýb začala predávať, však ešte nemusí nič znamenať. Drvivá väčšina investorov je totiž stále bullish, vrátane minerov, ktorí majú s Bitcoinom najväčšie skúsenosti a navyše musia platiť elektriku. Lex Moskovski na twitteri ukázal, že ťažiari teraz nepredávajú vyťažené BTC:

https://twitter.com/mskvsk/status/1365557599358320642

Zaznamenali sme aj zvýšenie počtu menších walletiek (10-100 BTC), čo znamená, že menších investorov pribúda. Vo februári dokopy nakúpili 117 000 BTC. O nový kapitál teda na trhu s kryptomenami nie je núdza.

Inštitucionálni investori stále viac nakupujú Bitcoin – viete prečo?

Nakoniec tu samozrejme máme inštitucionálnych investorov. Veľké firmy, hedge-fondy a dokonca aj banky, pomaly začínajú panikáriť. Vlády po celom svete totiž tlačia enormné množstvo fiat peňazí a uniknúť pred touto infláciou vôbec nie je jednoduché.

Kvôli volatilite na akciových trhoch je investícia do indexov otázna. Pri 40% inflácii, akú mal minulý rok americký dolár, aj tak nevykryjú straty. Vzácne kovy sú úplne zmanipulované a jedinou triedou aktív, ktoré vlády nemajú pod kontrolou, sú kryptomeny.

Záujem inštitucionálnych investorov o Bitcoin, Ethereum a ďalšie kryptomeny, z mesiaca na mesiac rastie a aktivita na burzách ukazuje, že aj teraz vo veľkom nakupujú.

Môže vás zaujímať:

Bitcoin za 1 milión dolárov? Toto sú dôvody, prečo to nemusí byť nereálne

Okazio PCAnycoin mobil banner