Veľryby odmietajú predávať ETH – od ATH sa najväčšie peňaženky nepohli!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Počet adries s viac ako 10 000 ETH sa takmer nezmenil od doby, keď Ethereum 20. februára dosiahol historické maximum 2 050 dolárov.

Podľa údajov spoločnosti Santiment v skutočnosti počet peňaženiek s viac ako 10 000 ETH (v súčasných cenách v hodnote okolo 17,7 milióna dolárov) poklesol za posledné štyri mesiace iba o 0,9%. Pre porovnanie, počet peňaženiek so 100 až 10 000 ETH poklesol o 7,2%.

Možným vysvetlením odchýlky je, že adresy veľrýb môžu vlastniť subjekty, ako sú burzy, veľké spoločnosti alebo inštitucionálne fondy. Tie musia mať aktíva poruke alebo uzamknuté na investičné účely. To však nič nemení na tom, že cenu to tlačí nahor.

Čítajte tiež – Návod na anonymné používanie Bitcoinu v roku 2021 – Nevzdávajte sa najväčšej výhody kryptomien!

ETH sa hodluje, pretože DeFi dosahuje nové maximá

Spoluzakladateľ ETHhub, Anthony Sassano, vo svojom informačnom vestníku z 18. marca poznamenal, že veľké spoločnosti a inštitúcie čoraz viac nakupujú a držia ETH:

„Očakávam, že oveľa viac verejných spoločností oznámi v nasledujúcich mesiacoch nákupy ETH z rôznych dôvodov. Niektorí si ich kúpia s cieľom zapojiť sa do eth2 a niektorí ho uvedú do svojej súvahy ako rezervné aktívum.”

Zdá sa, že adresy na strednej úrovni ukladajú viac Etherea do DeFi, pretože objem aktíva uzamknutého v protokoloch v sektore tiež dosiahol historické maximum.

Podľa štatistík poskytovateľa DeFi peňaženky Debank sa množstvo Etherea uzamknutého v DeFi blíži k maximu 9,6 milióna ETH.

Vlastníte Ethereum?

Loading ... Loading ...

To predstavuje 8,3% z celej ponuky a odhaduje sa na hodnotu okolo 17 miliárd dolárov v súčasných cenách. Zamknutá suma ETH dosiahla 11. marca vôbec prvýkrát 10 miliónov.

Podľa údajov je navyše v Beacon Chain stakeovaných 3,53 milióna ETH (6,3 miliárd dolárov).

Tieto dva faktory významne prispeli k udržaniu cenovej hladiny. V čase písania tohto článku sa ceny Etherea pohybujú na úrovni okolo 1 800$.

Ethereum 2.0 PoS, staking, sharding, plasma – Všetko čo potrebujete vedieť

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.