Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

  • Reťazec Pepco nadobro odchádza z rakúskeho trhu.
  • Požiadal súd o vyhlásenie konkurzu.
  • V krajine zatvorí až 73 prevádzok.
Novinky Reťazec Pepco končí v Rakúsku
Reťazec Pepco končí v Rakúsku. Zdroj: shutterstock.com/Tupungato
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Poľský diskontný reťazec Pepco, ktorý má v Rakúsku 73 pobočiek a približne 680 zamestnancov, podal na obchodnom súde vo Viedni návrh na vyhlásenie konkurzu. Obchody zostanú otvorené až do odvolania a spoločnosť sa z Rakúska stiahne, oznámila skupina v utorok. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA.

Spoločnosť Pepco Austria uviedla, že napriek viacerým pokusom o reštrukturalizáciu nedokázala v krajine vytvoriť zisk. „Pretrvávajúce opatrné správanie sa spotrebiteľov, nadpriemerná inflácia, vysoké prevádzkové náklady a všeobecne negatívny makroekonomický výhľad mali silný negatívny vplyv na výsledky spoločnosti Pepco Austria,” oznámila skupina.

Spoločnosť Pepco vstúpila na rakúsky trh len pred dva a pol rokom, keď prevzala väčšinu predajní siete CCC. Diskontný predajca ponúka okrem iného oblečenie, hračky, domáce potreby a nábytok za nízke ceny. Spoločnosť so sídlom v Poznani v súčasnosti zamestnáva viac ako 31 000 ľudí v 19 európskych krajinách a má sieť viac ako 3 600 predajní.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Skupina Pepco dosiahla rekordné tržby

Na medzinárodnej úrovni skupina Pepco zaznamenala vo finančnom roku 2022/2023 rekordné tržby, ktoré vzrástli o 17 % na 5,65 miliardy eur. Spoločnosť uviedla, že po odchode z Rakúska sa plánuje zamerať na trhy s najvyšším rastovým potenciálom.

Prečítajte si aj: Biedronka spustila „vlnu tsunami”. Na Slovensku pribudne až 50 nových supermarketov