Spoločnosť Block.one mala v posledných rokoch so svojím projektom EOS veľké úspechy. Táto kryptomena sa stabilne drží na vrchných priečkach v rebríčku podľa kapitalizácie a má jeden z najrýchlejších blockchainov súčasnosti. Kvôli rýchlosti však vývojári obetovali decentralizáciu. V EOS ekosystéme konsenzus zabezpečujú validátori, za ktorých komunita hlasuje stakovaním EOS tokenov.

Vývojári z Block.one dlhé roky zabezpečujú chod tejto siete a aktualizácie, ktoré vylepšujú samotný blockchain. Jeden z najväčších updatov prišiel na začiatku tohto roka. O EOS 2.0 sme detailne písali v tomto článku.

Tvorcovia siete sa doteraz nezúčastňovali riadenia konsenzu siete. Spoločnosť Block.one aktuálne vlastní približne 9,5% všetkých tokenov v obehu, čo jej dáva obrovský vplyv. Počas ICO fázy vyzbierala takmer štyri miliardy dolárov, no v prvých rokoch fungovania situáciu s validátormi skôr pozorovala.

Veľký update pre EOS! Block.One predstavuje EOS 2.0 – všetko čo potrebujete vedieť

Po vyriešení papierovačiek s SEC a zaplatený 26 miliónov dolárov sa však veci začali meniť. Aktuálne už Block.one stakuje 90 miliónov tokenov a začína aktívnejšie pôsobiť v ekosystéme. Zisk zo stakingu poputuje na vývoj siete a podporu startupov, ktoré používajú EOS.

Bude zaujímavé sledovať, ako sa vyvinie situácia okolo tejto kryptomeny. EOS je čínsky projekt a všetci vieme, že Čínska vláda podporuje vývoj blockchainu. Block.one u nejakú predáva svoje DLT riešenia korporátnym klientom. I keď, aj tu môžeme badať negatívny vplyv koronavirusu.

EOS na burze zatiaľ nepresvedčivý

Zdá sa, že Block.one nemá inú možnosť, než sa aktívnejšie podieľať v EOS ekosystéme. Hodnota tejto kryptomeny dlhodobo klesá a aktuálne sa obchoduje za nepresvedčivých 2,7$. V rebríčku podľa kapitalizácie je na ôsmom mieste. EOS už predbehol aj Litecoin, Bitcoin SV a Tether.

1W EOS/USD - Bitfinex
1W EOS/USD – Bitfinex

Tak ako tak, z dlhodobého hľadiska je EOS stále veľmi zaujímavý a mnohí tento dip využívajú na ďalšie nákupy.

LIVE Trading na BiLinku má dvoch nových obchodníkov!

Pozrite sa na náš najnovší stream, ktorý bol odvysielaný 9.4. o 18:00. LIVE Trading má dvoch nových obchodníkov!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre