Veľká razia v najväčšej ilegálnej farme na ťažbu Bitcoinov v Latinskej Amerike: Objavili tisícky strojov

  • Veľká razia odhalila tisíce strojov na ťažbu najsilnejšej kryptomeny.
  • Jack Dorsey otvoril v Salvádore medzinárodný hub.
  • Známy odborník predpovedá cenu Bitcoinu.
Mining Razia v ilegálnej farme na ťažbu Bitcoinov
Razia v ilegálnej farme na ťažbu Bitcoinov. Zdroj: shutterstock.com/PHOTOCREO Michal Bednarek/tomeqs
BITmarkets BITmarkets

V posledných dňoch sa v Latinskej Amerike dejú v rámci kryptomenového sveta veľké veci, ktoré vyvolali poriadny rozruch. Informoval o nich protál News Bitcoin. Paraguaj sa totiž postavil proti najväčšej ilegálnej farme na ťažbu Bitcoinov, ktorá kedy v krajine pôsobila.

Argentína a Salvádor, na druhej strane, diskutujú o adopcii a regulácii tejto digitálnej meny. Okrem toho sa súčasne Salvádor stal domovom nového globálneho hubu spoločnosti Ocean, podporovaného Jackom Dorseyom. Zameriava sa na decentralizáciu ťažby Bitcoinov.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Paraguaj zasahuje proti najväčšej ilegálnej ťažbe Bitcoinov

V meste Saltos de Guaira vykonali paraguajské úrady veľkú raziu na farmu, kde sa nachádzalo 2 738 strojov na ťažbu Bitcoinov.

Táto operácia bola súčasťou širšieho úsilia zastaviť ilegálne aktivity, ktoré nelegálne využívali elektrickú energiu z krajinej elektrickej siete. Aby sa získala potrebná energia pre ťažbu, pripojili sa priamo na distribučnú sieť, čím obišli meranie spotrebovanej elektriny.

Okrem toho zhabali aj elektrické transformátory s celkovou kapacitou 7 150 kVA. K odhaleniu tejto farmy významne prispeli moderné technológie ako systémy SCADA a umelá inteligencia.

Argentína a Salvádor diskutujú o bitcoinovej politike

Argentínski a salvádorskí predstavitelia sa stretli, aby prediskutovali možnosti a výzvy spojené s adopciou a reguláciou Bitcoinu.

Argentínska delegácia, vedená predsedníčkou a podpredsedníčkou CNV (argentínska verzia americkej komisie pre cenné papiere a burzu), zdôraznila, že skúsenosti Salvádoru s Bitcoinom, ktorý bol prijatý ako zákonné platidlo, sú pre nich veľmi cenné. Diskutovalo sa o možnostiach spolupráce a výmene znalostí v oblasti digitálnych aktív.

Nový globálny hub spoločnosti Ocean v Salvádore

Spoločnosť Ocean Mining, ktorú podporuje známy podnikateľ Jack Dorsey, otvorila v Salvádore svoj nový medzinárodný hub.

Tento krok súvisí s priateľskou politikou Salvádoru voči Bitcoinu a cieľom spoločnosti je podporiť decentralizáciu ťažby Bitcoinov na celom svete. Ocean tiež plánuje prispievať k vzdelávaniu a rozvoju bitcoinových komunít v krajine, čím by sa mohlo podporiť vytváranie takzvaných cirkulárnych ekonomík.

Bitcoin smeruje k novým výškam po znížení odmien pre baníkov

Peter Brandt, obchodník so skúsenosťami v kryptomenách, predpovedá, že Bitcoin by mohol dosiahnuť hodnotu medzi 130 000 a 150 000 dolárov. Tento nárast by sa mal odohrať medzi koncom augusta a začiatkom septembra 2025.

Predpoveď odborníka reaguje na aprílové zníženie odmien za ťažbu Bitcoinu, čo znamená polovicu výplaty pre baníkov. Tieto polovičné zníženia, ktoré prichádzajú každé štyri roky, zvyčajne určujú rytmus pre celkové cykly Bitcoinu. Informuje o tom portál Coin Telegraph.

Brandt upozorňuje, že žiadna metóda analýzy nie je stopercentne spoľahlivá

Hoci minulé vrcholy nasledovali podobný rastový model, vždy existuje isté riziko. Odhaduje 25% šancu, že Bitcoin už dosiahol svoj aktuálny vrchol. To znamená, že každý cyklus prináša nižšie zisky v porovnaní s predchádzajúcimi.

Ak by cena Bitcoinu nesiahla na predchádzajúce maximá a klesla by pod 55 000 dolárov, pravdepodobnosť exponenciálneho poklesu by sa zvýšila.

Binance sťahuje 3 kryptomeny z ponuky

Burza kryptomien Binance oznámila, že z ponuky vyradí tri kryptomeny: NEM (XEM), OMG Network (OMG) a Waves (WAVES). Tieto kryptomeny nebudú dostupné na spotové ani marginové obchodovanie, píše U Today.

Binance plánuje odstrániť celkovo šesť obchodných párov: WNXM/USDT, XEM/USDT, OMG/USDT, WAVES/BTC, WAVES/ETH, WAVES/TRY a WAVES/USDT. Po tomto oznámení zaznamenali spomínané kryptomeny dvojciferný nárast cien.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Podľa údajov od CoinMarketCap však XEM za posledných 24 hodín klesol o 12,88%, OMG o 14,51% a WAVES až o 18,17%. Binance uviedla, že užívatelia nebudú môcť tieto tokeny vkladať od 18. júna, pričom ich výber nebude možný po 18. septembri. Možnosť premeny týchto tokenov na stablecoiny je neistá.

Binance pravidelne hodnotí kryptomeny na svojej platforme, aby zabezpečila, že spĺňajú priemyselné štandardy. Kritériá zahŕňajú aktuálny stav vývoja, angažovanosť tímu, úroveň likvidity, regulačné požiadavky a stabilitu siete.

 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Vanessa Massayova
Vanessa Massayova

Pochádza z Bratislavy, kde vyštudovala ruské a východoeurópske štúdiá na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Žurnalistika bola najskôr iba jej hobby, neskôr sa však stala redaktorkou v Startitup. Teraz sa v Kryptomagazíne venuje aktualitám a zaujímavým témam.