Spoločnosť Blockstream vytvára aplikácie pre Lightning Network (LN). Nedávno oznámili svoju zatiaľ druhú Lightning App (tzv. LApp). Vďaka novému pluginu sa tak môžete stať svojim vlastným vydavateľom. Viac sa dozviete v následujúcom článku.

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Blockstream, popredný dodávateľ technológií pre blockchain, predstavil 23. marca svoju zatiaľ druhú Lightning App.

Užitočný Plugin

Volá sa „The Lightning Publisher for WordPress“. Vďaka tomuto pluginu sa môžete stať svojim vlastným vydavateľom. Pokiaľ vydáte akýkoľvek obsah na WordPress a zapnete túto LApp, môžete si aj zarobiť.

Blockstream poznamenal:

„Potom, čo autor zapne túto LApp, si čitatelia môžu zobraziť časť blogu. Potom sa môžu rozhodnúť, či chcú zobraziť aj jeho zvyšok, čo urobia vykonaním Lightning mikroplatby. Následná čiastka bude potom poslaná na tvorcov Lightning Charge server.“

The Lightning Publisher for WordPress je druhá LApp od Blockstreamu, ktorá používa Lightning Charge. Tento nový systém dokáže spracovať mikrotransakcie z Lightning Networku. Lightning Charge tak vývojárom webových stránok uľahčuje vytváranie nových LApps a testuje tzv. „c-lightning začlenenie protokolu Lightning Networku“.

Lightning Network – budúcnosť?

Popularita Lightning Networku v tomto roku zatiaľ rastie. Dnes má už viac než 2000 fungujúcich kanálov a neustále do neho prúdia nové peniaze.

Aj keď bol LN dostupný na hlavnej bitcoinovej sieti až od konca roka 2017, vyzerá to, že je pripravený vykonať „online revolúciu“. Toto napísal riaditeľ úseku produktov spoločnosti The Hive:

„Počiatočné nasadenie LN bude najskôr riadené burzami a obchodníkmi s kryptomenami. Za 3-5 rokov však môže tato sieť úplne zmeniť pojatie globálneho obchodu.“

Záver

Prvá LApp, vydaná spoločnosťou BLockstream, sa volá FileBazaar a môžete sa o nej viac dozvedieť v tomto článku. Takéto aplikácie môžu zmeniť princíp médií, keďže dávajú tvorcom možnosť zarobiť peniaze za svoj obsah, bez toho aby sa museli spoliehať na tradičné výnosy webov vznikajúce z reklám. Ďalej taktiež prináša čitateľovi viac možností, keďže si môže vybrať, ktoré články si zaplatiť alebo ktorého autora svojou mikrotransakciou podporiť.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook, prípadne Instagram,  alebo Twitter. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Zdroj:
bitcoinist.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance