Sieť Etherea rastie rýchlym tempom
Sieť Etherea rastie rýchlym tempom. Zdroj: Shutterstock, Vladimir Kazakov

Celkový počet validátorov Etherea sa priblížil k hranici 300 000. Za týmto číslom je hlavne celková suma za staking v sieti, ktorá prekročila 9,5 milióna tokenov ETH. Sieť tak rastie závratným tempom.

Počet validátorov Etherea rastie

S veľmi zaujímavou správou prišiel jeden z popredných vývojárov Etherea, ktorý oznámil, že počet uzlov validátorov v sieti ETH sa blíži k hranici 300 000, pričom celková suma staknutých mincí prekročila hranicu 9 570 639 ETH.

Je teda jasné, že pred úplným prechodom siete na konsenzus proof-of-stake bolo dosiahnutých niekoľko veľmi významných míľnikov.

Na to, aby ste sa mohli stať validátorom v sieti ETH, potrebujete minimálne 32 mincí ETH. Validátor je v podstate účastník konsenzu protokolu Ethereum. Celkový počet uzlov je aktuálne 299 085.

Prečítaj si tiež: 3 zaujímavé metaverzové kryptomeny, ktoré by mal sledovať každý investor

Výnosy za staking za zdvojnásobili

Veľmi dôležitým faktom je, že sa po významných aktualizáciách a integrácií Ethereum mainnet a Beacon Chain postupne zdvojnásobili výnosy zo stakingu ETH. Predpokladá sa, že v júni tohto roka dosiahne sieť odmeny zo stakingu na úrovni až 12 % RPMN.

Americká burza Coinbase odhaduje, že výnosy budú ešte vyššie len čo príde k zlúčeniu oboch reťazcov. Celkové odmeny budú zahŕňať aj poplatky, ktoré sa aktuálne ešte stále vyplácajú ťažiarom.