Mexický miliardár Pliego opäť podporil Bitcoin
Mexický miliardár Pliego opäť podporil Bitcoin. Zdroj: Google

Mexický miliardár Ricardo Salinas Pliego je veľkým fanúšikom Bitcoinu, ktorému opäť prejavil veľkú podporu. Investorom odporúča nakupovať BTC a v žiadnom prípade nepredávať.

Mexický miliardár podporuje Bitcoin

Pliego je aktuálne tretím najbohatším človekom v Mexiku a 172. najbohatším človekom sveta. Jeho odhadovaný majetok predstavuje 13,6 miliardy dolárov.

„Musíte kupovať Bitcoin, keď je cena nízka, potom len držte a zabudnite na predaj, verte mi, že mi neskôr budete ďakovať,“ uviedol Pliego.

„Nie je v záujme vlád podporovať používanie Bitcoinu ako uchovávateľa hodnoty. Môžeme to však mimoriadne uľahčiť, ak by to bolo umožnené nám. V súčasnosti to však nie je povolené, prípadne mi môžete povedať o nejakom regulátorovi, ktorý nám uľahčuje prístup ku kryptomenám.“

Prečítaj si tiež: Ako kúpiť Bitcoin – jednoducho a za lacno s najnižším poplatkom

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Pliego robí všetko pre to, aby sa čo najviac dostal Bitcoin do povedomia ľudí. Pred nedávnom sa jedna z jeho spoločností Elektra odhodlala k integrovaniu „The Lighting Network“ do svojej platobnej služby prostredníctvom Bitcoinu.

V júni 2021 Pliego oznámil, že jeho spoločnosť Banco Azteca aktuálne vyvíja finančný systém, ktorý umožní ľuďom používať Bitcoin ako platobnú metódu.

Ricardo Salinas Pliego sa na záver vyjadril aj k centrálnym bankám:

„Centrálne banky sú posvätným chrámom byrokratov. Fiatové peniaze sú náboženstvom ich veľkňazov a keďže si z tohto náboženstva dobre žijú, nechcú ho za žiadnych okolností stratiť.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance