V Malajzii má vyrásť blockchainové mesto a Čína ho chce podporiť

BITmarkets BITmarkets

Čínska vláda sa rozhodla, že bude podporovať výstavbu „Blockchain City”, ktoré má ležať na strategickej námornej pozícii v malajskom prielive Malacca.

Stavebná a inžinierska spoločnosť Čína Wuyi a investičná sieť SWT International Sdn Bhd spoločne zahájili projekt podporovaný čínskou vládou, zameraný na rozvoj mesta Malacca. Práve tu má vyrásť blockchainová metropola, nazvaná Melaka Straits City. V počiatočnej fáze plánujú zakladatelia projektu zhromaždiť 500 miliónov malajských ringgit (120 miliónov dolárov).

Celá mestská infraštruktúra bude založená na technológii blockchain s takzvanou platformou DMI. Bude tu samozrejme použitá kryptomena, ktorú pomenovali rovnako ako spomínanú platformu. DMI má slúžiť k úhrade služieb v meste. Okrem toho bude mať mesto burzu, ktorá umožní turistom v Melaka Straits City vymieňať svoje fiat meny na DMI.

“Naša spoločnosť využíva najmodernejšiu technológiu blockchain a zahŕňa ju do tradičného priemyslu tak, aby sa Malajzia stala turistickým centrom svetovej úrovne. Máme súhlas vlády na zmeny v tejto oblasti a prídeme s niekoľkými veľkými plánmi.”

– povedal generálny riaditeľ projektu Lim Keng Kai.

Čína je známa svojím pôsobením v oblasti Tichomoria, kde investuje do infraštruktúry a miest. Za posledných sedem rokov údajne minula 6 miliárd dolárov na preferenčné pôžičky a ďalšiu pomoc pre prístav Moresby, ktoré sa nachádzajú v Papue-Novej Guinei, výmenou za zemný plyn, nerasty a zdroje dreva.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.