krypto

Podľa dvojice dokumentov zverejnených v piatok obsahuje návrh rozpočtu prezidenta Joe Bidena na rok 2022 niekoľko nových požiadaviek na krypto vykazovanie.

Rozpočet zverejnený v piatok, prvý z Bidenovej administratívy, obsahuje dva návrhy, ktoré by ministerstvu financií poskytli ďalšie požiadavky týkajúce sa toho, aký typ informácií musia finančné inštitúcie hlásiť úradu Internal Revenue Service (IRS) alebo iným útvarom ministerstva financií.

Prvý návrh by rozšíril spravodajské informácie o makléroch týkajúce sa aktív kryptomeny. Navrhovaná zmena rozšíri rozsah oznamovania informácií sprostredkovateľmi tým, že im umožní zdieľať informácie v rôznych jurisdikciách, ktoré uzavreli partnerstvo s USA.

V dokumente sa uvádza:

„Návrh by vyžadoval, aby makléri vrátane subjektov, ako sú americké burzy kryptoaktív a hostiteľskí poskytovatelia peňaženiek, hlásili informácie týkajúce sa určitých pasívnych subjektov a ich zahraničných vlastníkov, keď podávajú správy o kryptoaktívach, ktoré majú tieto subjekty na účte u sprostredkovateľa.“

StormGain

Hrubý výnos, tržby a zahraniční vlastníci v pasívnych jednotkách by boli zahrnuté v týchto správach. Návrh podľa dokumentu nadobudne účinnosť po 31. decembri 2022.

Daňové úniky pomocou kryptomien sú rýchlo rastúcim problémom. Pretože toto odvetvie je úplne digitálne, daňoví poplatníci môžu obchodovať s offshore kryptoburzami a poskytovateľmi peňaženiek. A to bez toho, aby opustili USA.

Čítajte tiež – Nekupujte Bitcoin bez prečítania tohoto článku! Tieto chyby vás môžu stáť majetok

Kontrola nad krypto pohybmi?

Rozpočet na rok 2022 obsahuje podľa dokumentu Treasury niekoľko ďalších požiadaviek na vykazovanie kryptomien.

Druhý návrh na zavedenie štruktúry „komplexného vykazovania finančných účtov“ na účely dodržiavania daňových predpisov by vyžadoval, aby finančné inštitúcie vykazovali údaje o používateľských účtoch s rozpisom na rôzne typy prevodov nad hranicu 600 dolárov.

Samostatne by sa požiadavky na vykazovanie vzťahovali na prípady, keď daňoví poplatníci kupujú kryptoaktíva od jedného sprostredkovateľa a potom prevádzajú kryptoaktíva na iného sprostredkovateľa. Navyše firmy, ktoré dostanú kryptoaktíva v transakciách s reálnou trhovou hodnotou vyššou ako 10 000 dolárov, by to museli hlásiť IRS.

Platíte dane? Takto daňováci sledujú ľudí, ktorí nepriznajú zisky z kryptomien

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre