U pochybnej tokenovej firmy XIXOIO zasahovala polícia, zadržala Richarda Watzkeho

Novinky Watzke a XIXOIO
Watzke a XIXOIO. Zdroj: XIXOIO Facebook
BitmarketsOkazio mobil

Podľa medializovaných správ, ktoré priniesol portál e15.cz, mala polícia údajne včera zasahovať v sídle pochybnej firmy venujúcej sa tokenizácii kryptomien. Zadržali Richarda Watzkeho a Henryho Ertnera, ktorí sú v cele zadržania.

Pochybná minulosť firmy

Firma je známa svojou víziou tokenizovať firmy. Na začiatku tohto roka dokonca ohlásila spoluprácu s Radovanom Vávrom, s ktorým mala firma predávať tokeny jeho firmy potenciálnym záujemcom. Neskôr Vávra spoluprácu zrušil.

Pochybné sú marketingové ťahy spoločnosti, ktorá niekoľko rokov sľubuje, že vydá tokeny vybraných firiem, a teda „tokenizuje” ich. Zatiaľ žiadna kryptomena alebo iná alternatívna mena nebola spoločnosťou vydaná do obehu a na webe sa chvália, že ich virtuálny token, ktorý neexistuje a nedá sa kúpiť, stále rastie na hodnote. Môže ísť o nekalé praktiky nalákať investorov na veľké výnosy, aby investovali svoje peniaze do XIXOIO.

Samotná firma tak získa od ľudí peniaze a investori môžu prakticky donekonečna čakať, či sa ich kúpený, aktuálne neexistujúci, token objaví na burze a hlavne za akú cenu.

Podobné praktiky posledné roky prevádzkovala spoločnosť British Asset pod vedením investičného guru Jiriho Čmolika. Ten cez veľké marketingové kampane vylákal od ľudí stovky tisíc eur a sľuboval, že hodnota jeho tokenu Kauri dosiahne hodnotu 5 dolárov. Aktuálne má cena opačný cenový vývoj a padla pod 5 centov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečo zadržali predstaviteľov?

Polícia sa zaujíma o finančné operácie spoločnosti, pri ktorých údajne zakladatelia mali peniaze z firmy presunúť na súkromné účty. Už minulý rok Česká národní banka varovala pred touto firmu investorov, aby sa jej vyhli.

Varovanie všetkým investorom!

V minulosti vzniklo niekoľko podvodných firiem, ktoré mali za cieľ marketingovo vylákať od ľudí veľké peniaze, ktoré sa použili na súkromné účely. Obzvlášť v online a kryptomenovom svete si dávajte pozor, do čoho vkladáte peniaze. Zistite si dostatočné množstvo informácií z viacerých zdrojov a hlavne veľmi opatrne nakupujte meny/kryptomeny, ktoré sa reálne na burze ešte nedajú kúpiť/predať. Častým prípadom sú ICO. Svoje peniaze už nikdy nemusíte vidieť.

txbKvakomat mobil
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.