Týždeň začíname korekciou! – Bitcoin padol o 4500 $, je čas nakupovať?

0

Trh s kryptomenami včera večer zaznamenal celkom slušnú korekciu. Po tom, čo Bitcoin dosiahol nové historické maximum na cene 58 339 $ (Bitstamp) v priebehu štrnástich hodín klesol o viac než 4500 $. Odrazil sa až pred hodinou na cene 54 466 USD. Posledná hodinová svieca má vysoký tieň, čo naznačuje, že iniciatívu aspoň nateraz prevzali býci.

Menšia korekcia Bitcoinu – Môže prerásť do niečoho vážnejšieho?

Je však otázne, ako dlho vydržia pri kormidle. Aj ráno sa nakupujúcim podarilo v priebehu jednej hodiny vytlačiť cenu o 700 USD, bo výsledkom bola Doji svieca, ktorá sama o sebe nedokázala zvrátiť krátkodobý trend a korekcia pokračovala.

1h BTC/USD - Bitstamp
1h BTC/USD – Bitstamp

Prepad o 4500 dolárov na prvý pohľad znie desivo, no na cene $54 000 sme sa naposledy pohybovali iba pred troma dňami. Nejde teda o žiadnu katastrofu. Navyše, Bitcoin teraz takmer denne dosahuje nové historické maximá, takže nejaká korekcia je určite na mieste. Radšej ísť hore pomaly, ako rýchlo a potom sa pol roka plácať v medveďom trhu.

Ako môžeme vidieť na priloženom hodinovom grafe, Bitcoin má najbližší support v intervale 50 800 – 52 600 dolárov, kde nejakú dobu konsolidoval. Je dosť možné, že v najbližších dňoch pôjdeme ešte nižšie.

Za akú cenu sa podĺa vás oplatí kúpiť Bitcoin?

View Results

Loading ... Loading ...

Ak chcete vychytať túto korekciu a kúpiť nejaké stotinky Bitcoinu, odporúčame urobiť tak cez burzu Binance. Ponúka skvelé služby pre desiatky miliónov obchodníkov a široký výber kryptomien. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky. Tie si potom ešte môžete znížiť o 50% nákupom BNB tokenov.

Dlhodobý pohľad na Bitcoin

Nakoniec prikladám ešte weekly graf. Všimnite si posledné tri uzatvorené sviece (tá posledná červená reprezentuje pohyby aktuálneho týždňa, a teda nie je zatvorená).

Bitcoin vytvoril tri rekordne vysoké zelené weekly sviečky (ďakovať za ne môžeme Elonovi Muskovi a jeho Tesle). Po tak silných týždňoch, ktoré navyše sprevádzala najsilnejšia altcoinová sezóna od roku 2018, je naozaj namieste ďalšia korekcia. Ako hlboko v nej zájdeme? Ťažko povedať. No tá posledná z januára 2021 trvala ti týždne a Bitcoin v nej klesol o necelých 30%. V porovnaní s korekciami z roku 2017 to bolo dosť slabé.

1W BTC/USD - Bitstamp
1W BTC/USD – Bitstamp

A všimnite si aj, ako sme vysoko oproti roku 2017. Je evidentné, že trh s kryptomenami prechádza poslednou časťou štvorročného cyklu. Je však otázne, ako dlho bude prebiehať tento parabolický rast. V tejto situácii je už naozaj možné všetko. Bitcoin sa môže otočiť zajtra, alebo až v decembri na cene pol milióna dolárov. Bude naozaj zaujímavé sledovať tento bullrun a reakciu vlád a regulačných autorít po celom svete.

Bitcoin im totiž kazí dokonalý plán na vycucanie posledného kúska bohatstva z celej populácie. V skratke, centrálne banky tlačia ohromné množstvo peňazí, ktoré tlačia do akcií a nehnuteľností. Obyčajný človek sa musí zadĺžiť na 30 rokov, aby mohol mať vlastné bývanie, zatiaľ čo superbohatí zarábajú miliardy. Bitcoin sa momentálne javí, ako jediný hedge proti hyperinflácií. Preto treba vlastniť aspoň malú časť BTC.

Zatiaľ čo my sa trápime kvôli ekonomickej kríze, títo ľudia zarobili miliardy dolárov

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre