Týmto spôsobom môžeš jednoducho predikovať cenový vývoj Bitcoinu | Elliotove vlny | 1. časť

Kvakomat PC bannerMind of Pepe mobil

Keďže sa na trhu striedajú bullish trendy s bearish, môžeme tu nájsť isté podobnosti, ktoré sa neustále dookola opakujú. Tieto cykly sa dajú veľmi dobre obchodovať cez Elliotove vlny. Pokiaľ sa naučíme niekoľko pravidiel, ktoré obsahuje teória, odhadovať ďalší cenový vývoj hoc aj na niekoľko rokov nemusí byť také zložité.

V tomto článku sa dozvieš:

  • Cykly na trhu
  • História sa opakuje
  • Analyzujeme Bitcoin

Na trhu môžeme sledovať niekoľko možných cenových pohybov alebo štruktúr. Bullish(rast), bearish (pokles) a konsolidácia alebo aj tzv. sideways. Bullish trend alebo aj bullish cyklus je zväčša najkratší, ale najlepšie sa na ňom dá zarobiť, keďže všetko rastie. Po raste nasleduje najčastejšie pokles alebo aj tzv. bearish cyklus. V tejto štruktúre cena veľmi často spadne až na úplný začiatok celého cyklu, čiže tam, kde sa začal veľký rast. Zväčša býva o niečo kratší ako bullish cyklus. A ako posledný cenový vývoj nasleduje konsolidácia. Tá býva zo všetkých najdlhšia a pre obchodníkov je nočnou morou. Keď všetko rastie, tak na tom zarába prakticky každý, hoci nemá skúsenosti s tradingom. V bearish trende, aj keď opačne málokto zarobí, tak skúsenejší obchodníci si idú po zisky cez short sell obchody. V konsolidácii sa ale nedajú takmer vôbec realizovať obchody a veľa traderov práve v tomto štádiu cenového vývoja neúspešne so sklamaním končí s tradingom, pretože im nepriniesol to, čo od neho očakávali. Pokiaľ vieme na trhu rozpoznať tieto cykly, resp. štruktúry, môžeme veľmi ľahko určiť, ktorým smerom trh pôjde.

Obchodovať na burze sa naučíš v našom VIP členstve. Prevedieme ťa kompletnými základmi a vytvoríš si vlastný obchodný systém. Vyskúšaj iba teraz v zľave!

Niečo z histórie

Približne v roku 2004 sa začal na celom akciovom a indexovom trhu veľký rast. Niektoré aktíva dokonca za niekoľko mesiacov urobili 50 % zisky. Všetko sa ale zastavilo príchodom finančnej krízy v roku 2008, kedy sa začal jeden z najväčších bearish trendov v celej histórii obchodovania. Trval niekoľko rokov, približne do 2012. Nasledovala 2 až 3-ročná konsolidácia. Následne až v roku 2015 sa väčšina aktív dostala na all time high. Podobný vývoj zažil aj Bitcoin v rokoch 2013 až 2017. Niekoľko mesiacov najprv rástol, následne až do roku 2016 bol v niekoľkoročnej konsolidácii a až časť roka 2016 a nasledujúci celý rok 2017 bol v znamení bullish trendu. Takéto cenové vývoje môžeme sledovať takmer všade. Či už na zlate, nehnuteľnostiach, zamestnanosti alebo aj menových pároch.

Prečítaj si aj: Elliot wave – Najúspešnejšia obchodná stratégia v kryptomenách – 2. časť

Ako analyzovať Bitcoin cez Elliotové vlny?

Ako teda možno aktuálne predpokladať ďalší cenový vývoj napríklad na BTC? Keď si rozoberieme cenový vývoj od roku 2017, tak Bitcoin celý tento rok rástol. Nasledujúce roky 2018 a 2019 boli dosť nepríjemné, pretože cena prevažne klesala. Až v druhej polovici roka 2019 začala konsolidácia, v ktorej je prakticky Bitcoin dodnes. Takže po skončení tohto konsolidačného cyklu niekedy v budúcnosti môžeme reálne očakávať ďalší rast, podobný tomu, ktorý nastal v roku 2017).

Táto úvaha je príkladom možnej špekulácie/predpovede ďalšieho cenového vývoju BTC na nasledujúce roky až desaťročia. Nejde ani o analýzu, ani o investičné poradenstvo.

Autorom tohto článku je Ľuboš z projektu Bitcoin Skupina. Spojili sme sa s Trading11.com a vytvorili spoločné členstvo, ktoré v oblasti obchodovania na burze nemá na česko-slovenskej scéne konkurenciu. Viac informácií získaš na tomto odkaze.

>>>Pozrieť si ponuku<<<

Okazio PCKvakomat mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.