Tri informácie o Bitcoine, ktoré vás možno prekvapia – Bitcoin má cez 400 „potomkov”

BitmarketsOkazio mobil

Bitcoin je najväčšia digitálna mena na svete. Bitcoin je najbezpečnejšia kryptomenová sieť a rozhodne najrozšírenejšia. Tu sú tri fakty o Bitcoine, ktoré nie sú až tak známe.

184 miliárd Bitcoinov

Veľká väčšina dnešných užívateľov Bitcoinu nebola v priestore kryptomien v roku 2010. Vtedy sa však udiala veľmi zaujímavá vec. Neznámy hacker objavil chybu v kóde Bitcoinu a tú následne využil. V rámci bloku 74638 vytvoril obrovské množstvo BTC.

Informácie o stave trhu – [PREHĽAD TRHU] Po sľubnom raste prišiel znova pád – zmena na altcoinoch

Hackerovi sa podarilo pomocou zneužitia chyby v kóde vytvoriť 184 miliárd Bitcoinov. Taká situácia si žiadala rýchlu nápravu a počas piatich hodín vydal Satoshi opravu kódu, ktorá následne umožnila pokračovanie Bitcoinu, ako ho poznáme dnes.

Tento hack je dnes známy ako Value overflow incident. S veľkou pravdepodobnosťou išlo o najnebezpečnejšie obdobie v histórii kryptomien. Aj vďaka tomuto príkladu možno dobre oceniť dnešný kryptomenový trh. Vďaka mnohým alternatívam a kombináciám mnohých prístupov nebude možné zlikvidovať všetky kryptomeny. V čase začiatku kryptomien mohol mať tento incident ďalekosiahle následky.

Bitcoin má 436 detí

Bitcoin je možné forknúť. To v podstate znamená, že v jednu chvíľu sa časť siete rozhodne fungovať podľa iných pravidiel, ktoré sa líšia od predchádzajúcich verzií. Vznikne tak nová verzia predchádzajúceho systému.

Zoznam predikcií ceny BTC – Kam až môže ísť cena Bitcoinu

Forky sú obľúbeným spôsobom, ako tvoriť nové kryptomeny. Medzi tie najznámejšie patrí napríklad Litecoin či Bitcoin Cash. Na príklade Litecoinu je dobre vidieť, aké zmeny prebehli v rámci prechodu na novú kryptomenu. Litecoin generuje nové bloky približne raz za 2,5 minúty, má iný maximálny počet mincí a tiež inú „hašovaciu” funkciu.

V rámci BTC tak priamymi či nepriamymi forkami vzniklo 436 nových kryptomien, ktoré sa dajú považovať za „deti” Bitcoinu. A Litecoin je z nich stále najúspešnejší.

Prvý Bitcoin faucet

BTC faucety sú v podstate webové stránky, ktoré od návštevníkov vyžadujú určitú úlohu, za ktorú sú následne odmenení v podobe BTC (väčšinou sa jedná o malé množstvo satoshi, čo je 0,00000001 BTC).

Málo známy je však fakt, že prvý faucet, ktorý bol vytvorený Gavinom Andersenom, distribuoval 5 BTC každému návštevníkovi jeho webu. Cieľom bolo robiť reklamu Bitcoinu.

Pri dnešných hodnotách BTC by sa jednalo o približne 50 000 dolárov za jednu návštevu. Zdá sa, že snahy Andersena i ostatných propagátorov BTC boli nadmieru úspešné.

Čo čítať ďalej:

[SPRÁVY] Čína vo veľkom skupuje zlato – na čo sa pripravuje? – Airdrop Stellaru rozdelí tokeny v hodnote až 120 miliónov dolárov

 

txbtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Vyberte si hotovosť. Najväčšia banka vypne bankomaty aj platobné karty

2

Trinásty dôchodok sa dramaticky zmení. Skupina seniorov príde o stovky eur

3

Pád východoslovenského giganta? Firma čelí konkurzu, zamestnanci hrozia štrajkom

4

Na slovenskom trhu sú dva nebezpečné výrobky. Ich používanie môže mať fatálne následky

5

Populárna pochúťka je toxická. Slovenské reťazce ju sťahujú z predaja

PR články

Dosiahne Bitcoin hranicu 100-tisíc dolárov ešte do konca roka? Tu je odpoveď

Henrieta Balázsová  | 14. novembra 2024

Článok vznikol v spolupráci s XTB. V posledných týždňoch sa na kryptomenovom trhu zvyšuje optimizmus a investori sledujú, či Bitcoin a ďalšie digitálne meny môžu dosiahnuť nové cenové rekordy.

Dokáže Ethereum napodobniť raketový rast Bitcoinu? Odborníci majú odpoveď

Henrieta Balázsová  | 12. novembra 2024

V období, keď Bitcoin dosahuje svoje nové historické maximá a približuje sa k hranici 90 000 USD, vzniká mimoriadne zaujímavá situácia aj pre Ethereum.

Napodobní Ethereum rast Bitcoinu?