Trhová analýza [6.7.2017] – Kórejská burza hacknutá!

Analýzy Ethereum spôsobilo rast objemov na burzách
Ethereum spôsobilo rast objemov na burzách. Zdroj: Shutterstock.com/Joyseulay
BitmarketsAnycoin mobil banner

Posledné dva dni sa niesli v duchu stagnácie. Niektoré kryptomeny mierne vyrástli, iné zas o pár percent klesli. Bitcoin ostal približne na tej istej úrovni. Ethereum tak isto a Litecoin na niektorých serveroch prekonal hranicu 50 eur. Momentálne sa však ustálil na 45 eurách a je dosť možné, že cez víkend padne o pár desiatok percent dole. Dobre s viedol OKCash, ktorý bol chvíľu najrýchlejšie rastúcou kryptomenou na bittrexe.


Krátke správy


Kórejská burza Bithumb hacknutá:

Najväčšia kórejská burza, Bithumb, bola dnes hacknutá. Dáta troch percent používateľov boli ukradnuté, vrátane e-mailových adries a telefónnych čísel. To umožnilo útočníkom vykradnúť niekoľko väčších účtov. Bithumb sa už k situácii stihol vyjadriť a sľúbil, že všetky ukradnuté kryptomeny vráti späť ich právoplatným majiteľom – pravdepodobne z vlastného vrecka. Celkovo bolo odcudzených viac než milión eur.

A práve kvôli takýmto incidentom by ste nemali vaše dlhodobé investície nechávať v peňaženke na burzových serveroch. Radšej si ich preveďte na poriadne zabezpečené účty, ideálne do fyzických trezorov, ktoré môžete ukryť v šuflíku.


Ak neviete, ako si vytvoriť bezpečnú kryptopeňaženku, prečítajte si náš článok.


Švajčiarsko – kryptonebo?

Švajčiarko je známe svojím syrom, hodinkami a hlavne bankami. Tak nejak túto krajinu vníma väčšina sveta. A čo raj pre kryptomeny? Táto krajina sa totiž rozhodla podporiť digitálne platidlá a stiahla všetky zákony, ktoré by ich mohli nejak obmedzovať. Zatiaľ čo väčšina štátov naskakuje na krypto-vlnu vytváraním regulácií, Švajčiarsko sa vybralo opačnou cestou. Zaujímavá voľba.

Zmeny sa týkajú hlavne nových krypto-firiem. Nováčikovia, ktorí ešte nezískali milión dolárov od investorov, môžu vo Švarčiarsku využiť bezpečné neregulované prostredie. Vďaka tomu by sa mohol zrýchliť vývoj nových projektov.

Nakoniec, švajčiarska vláda zlepšila podmienky pre zbieranie peňazí (crowdfunding). Zvýšila titož časový limit pre vybranie peňazí zo siedmich na šesťdesiat dní. Ak teda investujete do ICO-a (initial coin offering) s koreňmi vo švajčiarsku, budete mať 60 dní na prehodnotenie svojej investície a kedykoľvek v tomto časovom okne ju budete môcť vziať späť.


Môže vás zaujímať: Ako kúpiť Bitcoin?


TOP 10

5. a 6. júl 2017 boli celkovo nudné dni. Trh sa nepohol ani hore, ani dole. Poradie v prvej desiatke sa však trochu premiešalo. Iota je stále na 8. mieste s trhovým limitom 815 miliónov dolárov nasledované kryptomenou Monero so 630 miliónmi. Desiatku dnes uzatvára Stratis s 530 miliónmi. Nováčik EOS sa prepadol na dvanáste miesto. Zvyšok prvej desiatky najhodnotnejších kryptomien sa nezmenil. Všetky sa viac menej držia na tej istej hodnote, možno s výnimkou IOTY, ktorá momentálne prudko padá a jej hodnota sa oproti včerajšku znížila o 12%. Dnes nebol dobrý deň na investovanie do IOTY. Zatra to asi bude opačne.

Anycoin pc bannerWallstreetpepe ICO mobil baner