Krvavý týždeň je za nami a ráno sme sa zobudili do zeleného pondelka. Ehm, aspoň to tak vyzerá. Trh sa pomaly začína zotavovať. Zatiaľ čo v noci bol ešte hlboko pod hranicou 65 miliárd dolárov, trhová kapitalizácia dnes večer vystrelila vysoko nad 70 miliárd, momentálne sa dokonca blíži k 74. Na dno sme si siahli v nedeľu 16.7. okolo poludnia, keď sa hodnota všetkých kryptomien dokopy nebezpečne blížila ku šesťdesiatim miliardám.
Čo sa týka hodnôt jednotlivých coinov, za posledných 24 hodín takmer uniformne vyskočili hore.
Bitcoin prerazil hracinu 2000 $ a napriek katastrofickým predpovediam neprajníkov sa momentálne drží na slušných 2100 $. Predviedol tak viac než 10% rast.
Mnohými znevažované Ethereum tiež neskončilo v jame pekelnej a po poklese na 130 $ je dnes už na 174 $. Tí čo nakúpili úplne dole tak zarobili 25%, konkrétne za dnešok 11%.
Zaujímavý skok predviedla aj IOTA. Za dnešok svoju hodnotu zvýšila o 50%.
Litecoin spravil +6,5% a drží sa na 42 $.
Zaujímavý skok zaznamenal aj NEM. Táto kryptomena si za posledných 24 hodín ku svojej cene pripísala 18%.
Pozrime sa ešte na graf. Takto vyzerá vývoj trhu za posledný týždeň.
Ako môžete vidieť, nemáme za sebou práve najlepší týždeň. Už v nedeľu 10.7. bola väčšina kryptomien dosť nízko
- V pondelok mnohí mylne očakávali, že sa ceny trochu spamätajú. Namiesto toho nás čakala krvavá kúpeľ, ktorú sme zachytili v našej pondelkovej trhovej analýze.
- Do stredy sa ceny viac menej vrátili na pôvodné hodnoty.
- Potom nás však čakalo stabilné klesanie, ktoré trvalo až do konca týždňa.
- V nedeľu sa trh ocitol najnižšie (zatiaľ). Zastavil sa tesne pred dosiahnutím hranice 60 miliárd dolárov.
Dnes veľa kryptomien nabralo momentum a spamätávajú sa z obrovského prepadu. Je však veľmi pravdepodobné, že ich ceny budú v najbližších dňoch opäť klesať. Dôvodom je nastávajúca aktualizácia Bitcoinu na protokol SegWit, pri ktorej môže dôjsť k rozdeleniu na dva nezávislé Blockchainy. O tejto problematike na kryptomagazine nájdete samostatný článok spolu s rozpisom, čo sa bude diať a kedy. Event, bohužiaľ, s najväčšou pravdepodobnosťou zasiahne aj obyčajných uživateľov. Preto článok naozaj odporúčame prečítať! Pre tých, ktorí chcú o SegWite vedieť viac odporúčame ďalší náš článok, ktorý poodhaľuje jeho temnú stranu.
Za posledný týždeň sa veľmi nevyznamenalo ani Ethereum. To, napriek svojej veľkej kapitalizácii, vykazovalo vysokú volatilitu. V podstate padalo a stúpalo rovnako, ako kryptomeny s desaťkrát menšou hodnotou. To je, samozrejme, trochu zvláštne. Nad Ethereom sme sa zamysleli v našom článku: Dôvod, prečo Ethereum tak rýchlo padá.
Prerobili ste na tomto páde veľa peňazí? Možno vám pomôže našich šesť tipov o obchodovaní na burze.
Krátke správy
Slovenská firma MainHash dnes začína s ťažbou Etherea
Po mesiacoch príprav MainHash konečne začína pre svojích zákazníkov ťažiť Ethereum. Ak ste o MainHashi ešte nepočuli, ide o firmu so sýdlom v Bratislave, ktorá predáva výkon na dva roky. Dnes sa začalo prvé kolo ťažby. Bohužiaľ, je možný iba ETH mining na grafických kartách. V blízkej budúcnosti si však budete môcť prenajať výkon aj na ťažbu iných kryptomien. Ak ste o MainHashi ešte nepočuli, veľa informácií nájdete u nás, resp. na stránke mainhash.sk
Mineri predčasne signalizujú pre SegWit2X
Oficiálne sa malo začal signalizovať pre SegWit2X až 21. júla 2017. Veľa ťažobníkov sa však v predstihu rozhodlo ukázať svoju podporu a už teraz 43% siete hlasuje za túto kontroverznú aktualizáciu. Medzi najväčšími podporovateľmi sú AntPool, BitClub, Bixin, BTC.com a BitFury.