Trh s kryptomenami môže počas novembra prežiť zotavenie
Trh s kryptomenami môže počas novembra prežiť zotavenie. Zdroj: Shutterstock.com/Igor Faun

Trh s kryptomenami sa stále nachádza vo fáze extrémneho strachu. Niektorí analytici očakávajú, že bude tento stav pretrvávať až do novembra, keď môžu prísť prvé náznaky zotavenia.

Trh s kryptomenami čelí dlhodobej korekcii

Kryptomenová komunita by sa mohla dočkať prvých pozitívnejších výsledkov v novembri. S týmto pohľadom na trh súhlasí aj influencer a obchodník s akciami so pseudonymom CanteringClark. Ten na svojom twitteri zverejnil údaje, ktoré poukazujú na výkonnosť akciových trhov pred a po volebnom období v USA. Keďže trh s kryptomenami vykazuje stále silnú koreláciu s akciovými trhmi, 8. november bude dôležitým dátumom.

Voľby v USA
Voľby v USA. Zdroj: Shutterstock.com/vesperstock

Akciový trh sa v minulosti v obdobiach pred voľbami nachádzal vo fáze slabej výkonnosti. Mesiac po volebnom období sa však situácia otočila a trhy začali prudko rásť, a to bez ohľadu na výsledky vládnej strany. Tento stav tak môže zasiahnuť aj trh s kryptomenami.

Prečítaj si tiež: Cardano naberá na sile, držitelia tokenu ADA majú dôvod na radosť!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Najvýraznejšie výsledky, ktoré dokazujú Clarkovu predikciu, boli zaznamenané v roku 1974. Mesiac pred voľbami trhy klesli až o 32 %, následne sa však dokázali odraziť a získať zisk 20 %. A práve tento rok vykazuje veľkú makroekonomickú podobnosť s rokom 2022. Inflácia sa vtedy vyšplhala až na 9 %, v dôsledku čoho sa akciové trhy výrazne prepadli.

Ak sa potvrdí Clarkova predpoveď, v novembri a v decembri môžeme očakávať pozitívne výsledky nielen pre akciové trhy, ale najmä kryptomeny, ktoré potrebujú oživenie.

Dôležitou prekážkou však bude FED, ktorý môže tento plán nabúrať. Ak bude pokračovať sprísňovanie, historický trend nemusí dosiahnuť predpokladané výsledky.

Čítaj ďalej: Miliardár vysvetľuje, kedy je správny čas nakúpiť kryptomeny

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance