Trh kryptomien údajne vzrastie až na 25 biliónov dolárov už do roku 2030

Kategorie: Novinky
Na Bitcoin a kryptomeny čaká rast kapitalizácie
Na Bitcoin a kryptomeny čaká rast kapitalizácie. Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski/Volodymyr_Shtun

Na základe najnovšej predpovede od riaditeľky spoločnosti Ark Invest, Cathie Woodovej, sa trhová kapitalizácia kryptomien vyšplhá až na hodnotu 30 biliónov dolárov už do roku 2030. Poháňať ju má predovšetkým Bitcoin a Ethereum. Zároveň upozornila, že veľmi dôležitým krokom bude schválenie spotového bitcoinového ETF, ktoré priláka do trhu digitálnych mien množstvo nových inštitúcií, uvádza správa News Bitcoin.

Bitcoin potiahne trhovú kapitalizáciu kryptomien na nové maximá

V rozhovore pre CNBC Cathie Woodová vysvetlila, že spotové ETF predstavuje významnú zmenu v regulačnom prostredí, ktoré vytvorí vhodné podmienky na vstup inštitúcií. Trhu má aj naďalej dominovať Bitcoin a Ethereum, ktoré zaznamenajú najvyšší rast trhovej kapitalizácie. V súčasnosti predstavuje celková kapitalizácia kryptomien 1,356 bilióna dolárov.

Už skôr sme informovali o tom, že Cathie Woodová očakáva masívny rast ceny Bitcoinu. Ešte v júli predpovedala, že Bitcoin dosiahne až 1,5 milióna dolárov. Táto prognóza je pre mnohých účastníkov trhu nereálna, no ak sa pozrieme na históriu, z dlhodobého hľadiska to možné skutočne je.

Celková trhová kapitalizácia kryptomien

Celková trhová kapitalizácia kryptomien. Zdroj: TradingView

binance
97%

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance.

Najlepšej a najlacnejšej burze na svete.

Sponzorovaný obsah

Je Bitcoin vzácnejší ako zlato?

Bez ohľadu na to, či sa spotové ETF úrady rozhodnú prijať, je Bitcoin pomerne vzácne aktívum. Dalo by sa povedať, že z hľadiska ponuky je ešte vzácnejší ako zlato. Nové Bitcoiny sa totiž už nemôžu nikdy objaviť. Ponuka bude vždy len 21 miliónov BTC. Naopak nové ložisko zlata sa môže stále objaviť. Jediný rozdiel v neprospech Bitcoinu je ten, že nemá ani zďaleka takú dôveru investorov ako zlato. Je to však pochopiteľné, keďže cena je volatilná a Bitcoin existuje iba krátko.

Čo spôsobí spotové bitcoinové ETF?

Rast ceny do roku 2030 by mohlo poháňať hlavne spotové ETF. Tento finančný produkt totiž spôsobí, že na investovanie do Bitcoinu bude stačiť zadať len trvalý príkaz rovnako ako v prípade ETF na akciovom trhu. Odbúrajú sa tak technické bariéry a investovanie do Bitcoinu sa stane jednoduchým a dostupným pre každého.

Spotového ETF pre BTC sa ujmú spoločnosti, ktoré pôsobia ako správcovia aktív na tradičných trhoch. To spôsobí zásadný nárast inštitucionálneho kapitálu, keďže firmy budú mať pri takomto druhu investovania omnoho vyššiu dôveru. V súčasnosti väčšina inštitúcií odmieta nakupovať Bitcoin, pretože centralizované burzy nie sú dostatočne regulované, zatiaľ čo správcovia aktív sú.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin narastie o 1 000 %, tvrdí Michael Saylor

Najčítanejšie články

1

Na Slovensku vyrastie nové obchodné centrum. Poteší obyvateľov tohto mesta

2

Slováci, pozor. Falošný eshop je na nerozoznanie od originálu, no ide o podvod

3

Známa banka porušila práva svojich klientov. Bez súhlasu presunula ich účty

4

Stopka soli i sladkostiam? Najväčší reťazec na Slovensku prekvapil svojím rozhodnutím

5

Vodiči, zbystrite. Ak si v zime nesplníte tieto dve povinnosti, vyjde vás to draho

PR články

Tento kryptomenový token bude pre slovenskú komunitu obrovským prínosom. Toto by ste o ňom mali vedieť

Marek Bednárik | 21. novembra 2023 Horúca novinka

V spolupráci s FinSystems. Globálny kryptomenový trh sa prebudil a viaceré indikátory naznačujú skorý rast Bitcoinu na nové tohtoročné maximá okolo 50 000 dolárov.

Kryptotrh rastie a Slováci sa tešia na zisky
Horúca novinka

Ultimátne spojenie sveta kryptomien a podnikania: Funkcie tejto appky vyrážajú dych

Henrieta Balázsová | 20. novembra 2023

V spolupráci s Wexo. Kryptomeny sa stále viac etablujú ako súčasť moderného obchodovania. Pre podnikateľov, ktorí chcú využiť túto príležitosť, je tu skvelá aplikácia umožňujúca obchodovanie s rôznymi typmi kryptomien.

Aplikácia Wexo Business je splneným snom každého podnikateľa