bitcoin volume

Trh s kryptomenami v lete postihla silná uhorková sezóna. Takmer všetky coiny stagnovali, prípadne zaznamenávali mierne prepady. Alternatívne kryptomeny sa za posledné tri mesiace slušne prepadli a dominancia Bitcoinu dosiahla najvyššie hodnoty za posledné tri roky.

Leto je však už za nami a začína jeseň, ktorá bola historicky väčšinou zaujímavá. Ešte stále sa držíme našej domnienky, že Bitcoin by v zime mohol otestovať svoje ATH, jeseň teda berieme ako prípravu na tento počin.

Krok č.1 – vymaniť sa z letnej letargie

Momentálne sa však musíme nejako rozhýbať. Po menšom altcoin rallye z minulého týždňa začalo všetko padať. Kryptomeny sa očividne držia starého známeho – ak to nejde hore, musí to ísť dole. Poriadny dump skutočne môže naštartovať celý trh. Spomeňme si napríklad na rok 2018, kedy sme najprv museli klesnúť na 3000 $, aby sme sa o šesť mesiacov neskôr mohli dostať na 13 000 $.

Všetko zlé je na niečo dobré.

Dúfajme teda, že aktuálne prepady znamenajú koniec obdobia nízkej volatility. Do trhu sa pomaly vracia život a to je len dobre.

Volume na burzách rastie

Objemy na zmenárňach to dokladajú. Zo 400 000 $ v BTC vytrejdovaných na desiatich najväčších kryptoburzách sme sa dostali na dnešných 850 000 000 $ a snáď čoskoro zaútočíme na miliardu.

Binance tvorí takmer polovicu celého trhu a za posledných 24 cez ňu pretieklo 350 miliónov dolárov. Na druhom mieste je Coinbase so 140 miliónmi. Tretí Kraken zaznamenal 118 miliónové objemy.

Zaujímavo sa dvihli aj objemy regulovaných Bitcoin Futures na CME. Dnes takmer dosiahli 300 000 000 $.

Sledujte Kryptomagazin na facebooku a nenechajte si ujsť naše denné spravodajstvo (nie len) zo sveta kryptomien.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance