[TRH] Bitcoin stále bez pohybu • Zelené ostrovčeky v červenom mori altcoinov

BITmarkets BITmarkets

Trh s kryptomenami sa pomaly spamätáva z posledného prepadu. Možno sa to nezdá, no je to už takmer mesiac, čo Bitcoin dosiahol svoje posledné lokálne maximum ~8500 $. Odmietnutie ETF fondu bratov Winklevossovcov započalo prepad o viac než 2000 $ a opäť sa pohybujeme v podpornom kanáli v intervale 6000 – 6500 $.

Súčasná cena – 6450 $ pre Bitcoin znamená 0,5 % rast oproti včerajšiemu dňu. S kapitalizáciou presahujúcou 111 miliárd dolárov je stále bezkonkurenčne na prvom mieste. Dominancia Bitcoinu číta 52,1% – mierny pokles oproti 54% z minulého týždňa. Ak bude tento trend pokračovať, peniaze sa začnú prelievať do altcoinov. Zatiaľ je však na podobné závery priskoro. Altcoiny totiž dnes takmer uniformne klesajú.

Altcoiny v záplave červenej

Veľa z nich sa pred týždňom ocitlo na svojom tohtoročnom minime. Ethereum sme nakupovali za 250 $. Teraz na tom nie je o moc lepšie. Včera stratilo support na 300 $ a behom dnešného dňa kleslo o 3,5% na 289$.

eth-technicka analyza

Zdroj: trading11.com – https://trading11.com/19-08-18-vecerny-update-altcoinov-eth-xrp-xlm-xvg-nano/

Podobne sú na tom aj ďalšie high-cap coiny. Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Litecoin, IOTA, Ether Classic, Dash a mnoho ďalších kleslo o viac než 3%.

Trh s altcoinami je v relatívne zlom stave. Po poslednom prepade stratili dôveru mnohých investorov. Je však iba otázkou času, kedy ju získajú späť. Ceny mnohých altov vyzerajú veľmi lákavo. Dostali sme sa do situácie, kedy mnoho coinov v podstate vymazalo akékoľvek medziročné zisky a dostali sa na hodnoty, na ktorých boli minulé leto.

Ak ste teda nestihli nakúpiť minulý rok, naskytla sa jedinečná šanca napraviť túto chybu. Ak neviete, ktoré altcoiny nakupovať a privítali by ste pomoc profesionálov, zvážte updaty altcoinov na Trading11. Ide o profesionálne analýzy desiatich kryptomien, ktoré každý deň aktualizujú profesionálni obchodníci. Prístup k týmto analýzam na jeden týždeň stojí iba 2€ a kúpiť si ho môžete tu:

https://trading11.com/produkt/updaty-altcoinov-na-7-dni-trading11/

Rekordmani z TOP100 podľa kapitalizácie

Niektoré kryptomeny však dnes prekvapili a zaznamenali výrazné zisky. Tu sú zelené ostrovy v červenom mori altcoinov:

  • Tezos je takmer 16% v pluse. Obsadil tak 16. priečku (zoradené podľa kapitalizácie) a predbehol NEM, Binance Coin a VeChain.
  • Veritaseum dnes pri volume 800 000 $ dvihlo svoju cenu o 25%.
  • Redd Coin zaznamenal 12% rast a volume 3 milióny dolárov.
  • Za zmienku stojí aj Nano, ktoré si pripísalo 10%.

Na druhej strane máme najväčšie prepady. O Tie v posledných týždňoch nie je núdza. Prvé štyri priečky obsadili coiny, na ktorých sa nedávno udiala pumpa:

  • Token DigixDAO dnes stratil 11,5% a vrátil sa na úroveň spred pumpy, ktorá sa udiala pred dvoma dňami.
  • Kryptomena Populous dnes klesla o 10% a pokračuje tak v tri dni trvajúcom páde. Dostáva sa tak na hodnoty z minulého týždňa.
  • Basic Attention Token – známy tiež aj ako jeden z piatich coinov, ktoré majú šancu dostať sa na Coinbase, klesol o 6,43 %, čím vymazal všetky včerajšie zisky.
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: