9000 $ je v súčasnosti najdôležitejšia hladina pre Bitcoin a aj zvyšok trhu s kryptomenami. Pravdepodobnosť začiatku nového bearish trendu každým dňom stúpa, pozitívny sentiment sa pomaly vytráca z trhu a už iba silný deväť-tisíc-dolárový support nás drží pred ďalšími dumpmi.

Stále viac analytikov však očakáva pokles pod túto cenu. Bitcoin už dlho neukázal svoju silu. Naposledy spravil bullish pohyb 1.6., keď na jeden deň poskočil nad desať tisíc dolárov a otestoval tohtoročné high. To však nestačilo a veľmi rýchlo nastal pullback.

Bitcoin graf bitstamp

V obehu je rekordné množstvo Tetherov – Môže to spôsobiť manipuláciu Bitcoinu?

Bitcoin búši na 9000 $ – Ak povolí, čaká nás bear market

Podobné je to zatiaľ aj pri medvedích pohyboch. Bitcoin podliezol 9000 $ osemkrát za posledné dva mesiace, no vždy sa veľmi rýchlo vrátil späť. Bohužiaľ, v posledných týždňoch sa však nebezpečne blíži k tejto hladine  búši na ňu stále častejšie. Preto je veľmi pravdepodobné, že nakoniec povolí. Pokiaľ sa tak nestane, ostaneme v súčasnom UPtrende.

Bearish pohybov sme zaznamenali oveľa viac, než bullish. Trh teda má tendenciu klesať. Všimol si to aj známy analytik CryptoKea, ktorý na svojom Twitteri zhrnul, čo sa musí stať, aby v treťom kvartáli tohto roka nedošlo k ďalšej katastrofe.

“Bitcoin sa musí vrátiť späť nad 200 DMA (Displaced Moving Average – momentálne 9250 $). Pred niekoľkými dňami pretol spodnú časť bullish kanálu a UPtrend je tak v ohrození.”

Pohľad iného analytika: Pod túto úroveň nesmie Bitcoin spadnúť – Inak môžeme na bullish market zabudnúť!

Pri pohľade na súčasnú cenu vidíme, že Bitcoin statočne bojuje a aktuálne sa skutočne drží nad touto hladinou. I keď dôležité bude hlavne kde sa uzavrie weekly svieca, čo sa dozvieme už o niekoľko hodín. Tak ako tak, rozhodne odporúčame sledovať 200 DMA. Ide o skvelý indikátor, ktorý bohužiaľ nie je veľmi známy.

Chcete vedieť, čo si myslíme o súčasnej situácii na trhu my? Sledujte o 17:00 LIVE stream na BitLinku! A prihláste sa na odber našich videí.

A čo vy? Myslíte si, že Bitcoin v lete udrží UPtrend a ostane nad 200 DMA alebo sa konečne zvýši volatilita a budeme hľadať dno? Hlasovať môžete pomocou smajlíkov.

  • Love – UPtrend
  • Sad – DOWNtrend
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance