Čaká bitcoin ďalší pokles?
Čaká bitcoin ďalší pokles? Zdroj: shutterstock.com/Elnur/Andrey_Popov

Bitcoin dokázal od nového roka vzrásť o viac ako 40 %, čo veľa investorov považovalo za začiatok nového rastúceho cyklu, ktorý bol potvrdený viacerými indikátormi. Podľa známeho analytika je to ale mylná predstava. O jeho analýze informoval denník Daily Hodl.

Bitcoin čaká pokles

Nicholas Merten patrí k najznámejším kryptomenovým analytikom. Vo svojej najnovšej videoanalýze tvrdí, že v súčasnosti môžeme sledovať jasné náznaky toho, akým smerom sa vyberie vlajková kryptomena. Nárast od začiatku roka nemusí byť signálom nového rastúceho cyklu.

Podľa Mertena sa môžeme pripraviť na obrat v trende a to aj napriek viacerým indikátorom, ktoré naznačujú pokračovanie rastu. Merten sa opiera najmä o hybnosť trhu, aktuálne výrazne pozastavenú, čo môže byť skutočným náznakom obratu.

Myslím si, že sme dostali jasný signál, že toto nie je začiatok nového býčieho cyklu. Jasným dôkazom je aj červená sviečka na dennom grafe, po ktorej bitcoin klesol o viac ako 5 %. Ide o najväčší pohyb sviečky od 20. januára,“ tvrdí Merten.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Korekcia neskončila

Merten vo svojej videoanalýze dokonca tvrdí, že sa dlhodobý pokles neskončil a čoskoro sa naplno preukáže sila nových nariadení zo strany Komisie pre cenné papiere a burzy.

Prečítaj si viac: Hrozba pre kryptomeny pokračuje – Čo plánuje SEC ako prvé?

Prečo som si taký istý? Je to jednoduché. Mnoho investorov vníma desivé správy o vyjadreniach SEC-u, ktoré môžu spôsobiť veľký pokles. Tento úrad sa nezastaví a tvrdo zakročí aj proti ďalším burzám, ktorými kľudne môže byť aj Coinbase,“ dodal Merten.

S Mertenovou analýzou nepriamo súhlasí aj ďalší známy analytik so pseudonymom Rekt Capital. Ten sa opiera o prelomenie dôležitej podpory na úrovni 22 700 dolárov, pod ktorú BTC klesol. Aj z tohto hľadiska tak môžeme byť svedkami ďalšieho poklesu.

Rekt Capital naznačil, že tento pokles nemusí v konečnom dôsledku znamenať ukončenie rastu. Vzhľadom na udalosti posledných dní a správanie zo strany Komisie pre cenné papiere a burzy, môžeme očakávať predajný tlak.

V tejto fáze by sa bitcoin ešte mohol vrátiť späť do zelenej zóny. Obchodníci chcú naďalej pokračovanie rastúceho trendu, aby mohli profitovať. Sme svedkami veľkej eufórie,“ uviedol Rekt Capital.

Čítaj ďalej: Bitcoin neudržal kľúčovú úroveň, takže môže nasledovať ďalší prepad – Tvrdí známy analytik