TOP 5 kryptomien, ktoré v posledných dňoch rástli
TOP 5 kryptomien, ktoré v posledných dňoch rástli. Zdroj: shutterstock.com/Soifer

Máme za sebou ďalší týždeň na trhoch. V dnešnom článku sa opäť pozrieme na kryptomenové projekty z top 100, ktoré si pripísali za posledných 7 dní najväčšie zisky.

1. Lido DAO (LDO)

Prvým projektom je protokol Lido DAO, likvidné riešenie pre stávkovanie Etherea. Lido umožňuje používateľom vkladať svoje tokeny ETH – bez minimálnych vkladov alebo udržiavania infraštruktúry – a zároveň sa zúčastňovať na aktivitách v sieti, napr. požičiavať, a tak zvyšovať výnosy. Projekt narástol za 7 dní o 80,11 % a v súčasnosti sa obchoduje za 1,6 dolára. Na prvom mieste sa umiestnil druhý týždeň po sebe.

2. Ethereum Classic (ETC)

Na druhom mieste z top 100 kryptomien sa umiestnil hard fork siete Ethereum. Ethereum Classic si dalo za cieľ zachovať integritu existujúceho blockchainu Ethereum po tom, čo veľká hackerská udalosť viedla ku krádeži 3,6 milióna ETH. Dnes sa sieť snaží čo najviac odlíšiť od druhej najväčšej kryptomeny. Token ETC narástol 76 % a obchoduje sa za 25,94 dolára.

3. ApeCoin (APE)

Na treťom mieste skončila kryptomena ApeCoin. Ide o token najznámejšej NFT kolekcie Bored Ape Yacht Club, ktorý má ambíciu stať sa Amazonom NFT. Token získava stále na popularite a za 7 dní si pripísal zisk 44,8 % a obchoduje sa za 6,77 dolára.

TOP 5 ziskových kryptomien z top 100 podľa Coinmarketcap
TOP 5 ziskových kryptomien z top 100 podľa Coinmarketcap

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Tesla predala 75 % bitcoinov v hodnote 936 mil. dolárov

4. Bitcoin Gold (BTG)

Na štvrtom mieste sa, prekvapivo, umiestnila kryptomena Bitcoin Gold. Spoločnosť Bitcoin Gold bola založená v roku 2017 s cieľom stať sa používateľsky prívetivou alternatívou k Bitcoinu. Cieľom siete je spojiť bezpečnosť a robustnosť blockchainu Bitcoinu a jeho vlastností s možnosťou experimentovania a vývoja. BTG však nemá ambíciu sa prezentovať ako ten pravý Bitcoin. Kryptomena narástla o 43,71 % a obchoduje sa za 22,32 dolára.

5. Ethereum (ETH)

Poslednou kryptomenou, ktorá tento týždeň príjemne prekvapila, je druhá najväčšia kryptomena Ethereum. Tú si nie je potrebné predstavovať viac, čo je však potrebné uviesť, je, že Ethereum rástlo oveľa viac, ako Bitcoin a stalo sa jedným z víťazov v oblasti celkovej výkonnosti siete. ETH narástlo o 32,41 % a obchoduje sa v čase písania článku za 1594 dolára.

Čítaj ďalej: Udalosť týždňa: Európska centrálna banka zvýšila úrokové sadzby!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance