TOP 10 blockchainových coinov a vynálezov, ktoré môžu zmeniť svet

1

Technológia Blockchain sa ukázala ako skvelý vynález od svojho zavedenia spred približne desať rokov. Odvtedy priniesol niekoľko možností, ktoré budú mať trvalý vplyv na ľudstvo. Niektoré pozoruhodné príklady sú: internet vecí (IoT) a inteligentné zmluvy.

Niektoré projekty blockchainu sa však dotknú aj ďalších oblastí ľudského úsilia, ktoré ešte musia pocítiť dopad tejto úžasnej technológie. Andrew Adcock, generálny riaditeľ Crowd for Angels, zdieľa tento názor, keď sa ho pýtali, či existujú oblasti, v ktorých blockchain ešte nebol využitý alebo či boli možnosti blockchainu úplne vyčerpané:

„Možnosti blockchainu sa len začínajú skúmať s mnohými riešeniami zameranými na časti dodávateľského reťazca, nasledujúce desaťročie bude pre vývojárov vzrušujúce. Verím, že sme v histórii nevideli taký výrazný pokrok, aký nám priniesol blockchain.“

Tu je prehľad niektorých projektov, ktoré môžu zmeniť svet:

1. Projekt čistého ovzdušia

Zmena podnebia koluje v správach už roky. Existujú veľké obavy z možných vedľajších účinkov nekontrolovaných zmien v našej klíme. Pomocou projektu Zero Carbon Project môže svet pocítiť úľavu. Tento projekt chce na vyriešenie tohto problému využiť silu blockchainu. Vďaka trhu s nulovými uhlíkmi môžu spotrebitelia získavať energiu z jadrových, obnoviteľných a fosílnych palív. Emisie uhlíka v týchto zdrojoch energie sú kompenzované medzinárodnými uhlíkovými kreditmi.

Podporovatelia platformy pre nulové uhlíkové emisie môžu získať kryptomeny zdarma ako odmenu za svoj príspevok k riešeniu zmeny klímy na celom svete. Predpokladá sa, že táto odmena bude slúžiť ako stimul pre spotrebiteľov energie, aby sa sústredili na využívanie čistých zdrojov energie a tým všeobecne znížili globálne energetické emisie. Zakladateľ projektu Derek Meyers, hovorí:

„V Spojenom kráľovstve v súčasnosti 32 dodávateľov energie súťaží o podnikanie na celom trhu. Súťažia tiež o kúpu žetónov ZeroCarbon na zaplatenie transakčných poplatkov. Keď naša komunita zvyšuje dopyt, zvyšujú sa tokeny ZeroCarbon.“

2. Cinemadrom

Cinemadrom je platforma, ktorá je navrhnutá tak, aby zmenila tvár filmovej produkcie na svete. Projekt sa môže pochváliť „medzinárodnou sieťou nezávislých filmových tvorcov“. Hlavným cieľom tejto platformy je využívať technológiu blockchain na financovanie, výrobu a distribúciu filmových projektov.

Tento projekt má dve oblasti použitia:

  • Kryptopriemysel: Platforma podporuje investície, kryptomeny, poistenie, ťažbu a viacnásobnú peňaženku.
  • Kinopriemysel: Táto platforma je ideálna pre filmový trh, filmové štúdiá, distribúciu, online filmy, filmové agentúry a sociálne siete.

Spoločnosť na svojej oficiálnej Twitter stránke @Cinemadrom informuje, že:

„Naším hlavným cieľom je vytvoriť nový rozvinutý a nezávislý systém svetového filmového priemyslu, v ktorom sa každý film vyplatí pozrieť a každá sekundu prinesie zisk svojim tvorcom a investorom!“

Táto platforma umožňuje kameramanom získať financovanie na akýkoľvek filmový projekt. Môžu teda začať bez obáv s výrobou filmu. Svoje filmy môžu tiež posielať prostredníctvom platformy na distribúciu. Tento proces poskytne filmom požadovanú expozíciu, ktorá môže v konečnom dôsledku viesť k lepšiemu predaju.

3. CCUniverse

CCUniverse je ďalší projekt blockchainu, ktorý môže mať v budúcnosti ďalekosiahly vplyv na ľudstvo. Vývojári sa zameriavajú na požičovne elektrických vozidiel, bankomaty a prototypy inovatívnych a malých domov. Podľa spoločnosti:

„Inšpirovali sme sa úžasnými nápadmi týkajúcimi sa vývoja technológie alebo riešenia kľúčových otázok týkajúcich sa energetiky alebo vedeckých riešení spojených so zlepšovaním ľudského života.“

CCUniverse má trojdielnu víziu. V rokoch 2019 až 2020 sa spoločnosť zameria na elektromobily a programy pre bankomaty. Prototypové domy budú na programe rokovania medzi rokmi 2020 až 2022, zatiaľ čo spoločnosť bude investovať do vizuálnych programov od roku 2021. Požičovňa elektrického vozidla je navrhnutá tak, aby milovníkom automobilov poskytla platformu, z ktorej si môžu požičať elektrické autá s CCUniverse. Dúfa tiež, že zjednoduší nákup a predaj pomocou blockchainu.

4. Uhive

Uhive je navrhnutý tak, aby posunul sociálne siete na vyššiu úroveň. Cieľom je vytvoriť pozitívny a ušľachtilý nápad s potenciálom vyvolania sociálneho hnutia. Tento projekt umožňuje používateľom spojiť sa so svojimi priateľmi a rodinou. Poskytuje im tiež platformu, na ktorej môžu nájsť svoje záujmy a naplno ich preskúmať. Všetky snahy budú odmenené, keď sa zúčastňujete na bežných každodenných spoločenských aktivitách na tejto platforme. Platforma každý týždeň zdieľa podstatnú časť svojich výnosov z reklamy so svojimi používateľmi prostredníctvom tokenu Uhive, ktorý prichádza s príležitosťou získať nejaké tokeny na budúce použitie.

5. BitJob

BitJob je ďalší užitočný projekt blockchainu, ktorý môže zmeniť budúcnosť zamestnania, najmä pre študentov. Vývojári dúfajú, že sa to podarí pomocou blockchainu. Tím povedal:

„Pomocou programu Blockchain spájame 500 miliónov študentov s vedúcimi svetovými výrobcami, aby sme vytvorili nové pracovné miesta a nové obchodné príležitosti.“ 

Preklenutím priepasti medzi potenciálnymi zamestnávateľmi a študentmi bude pre kompetentných študentov ľahšie získať si vysnívanú prácu bez toho, aby prešli prísnymi požiadavkami trhu práce. BitJob bol postavený na sieti Ethereum. Blockchain umožnil vývojárom mať aplikáciu, ktorá pomáha pri riešení niektorých problémov súvisiacich so zamestnaním, ako je napríklad overenie totožnosti a podobné. Spája výhody miest na voľnej nohe a mikro koncertov s blockchainom Ethereum. Je to prvý hybridný blockchainový projekt, ktorý ponúka študentom a zamestnávateľom vzájomné spojenie.

6. GOeureka

Nech už ste kdekoľvek na svete a potrebujete ubytovanie, technológia GOeureka vám môže pomôcť získať najlepší hotel, ktorý vyhovuje vašim špecifickým potrebám. GOeureka tvrdí, že v rôznych častiach sveta je k dispozícii približne 400 000 hotelov.

Táto webová stránka funguje ako tradičný agregátor hotelov, pomocou ktorého uvádzate miesto, dátumy príchodu, odchodu a počet ľudí. Na rozdiel od iných hotelových rezervačných serverov má však GOeureka v úmysle vylepšiť svoje ubytovanie tým, že využije blockchain na zvýšenie transparentnosti a zníženie nákladov. GOeureka tým pomôže vyriešiť problém skrytých dodatočných poplatkov v odvetví hotelových rezervácií. Generálny riaditeľ GOeureka Maraj Rai v ozhovore uviedol:

„V podstate sme vytvorili online platformu na cestovné rezervácie využívajúcu silu technológie blockchain. Prešli sme k vytvoreniu transparentnejšej platformy, ku ktorej sa hotely pripájajú a používatelia si rezervujú priamo bez provízií. “

7. CogniPet

CogniPet používa technológiu blockchain pre milovníkov domácich miláčikov. Tento projekt blockchainu využíva silu umelej inteligencie (AI) na vytvorenie hlbokého spojenia medzi zvieratami a ľuďmi. Technológia blockchain a funkcia rozpoznávania obrazu AI sú kombinované, aby uľahčili ľuďom identifikáciu domácich miláčikov a nadviazali spojenie. Vďaka tejto technológii je možné sledovať domáce zvieratá. CogniPet vyvíja aplikáciu, ktorá umožňuje jej používateľom atraktívne usporiadať fotografie zvierat. Navyše môžu používatelia zdieľať interaktívny časový rozvrh zvierat so svojimi rodinnými príslušníkmi. Ako chovatelia  môžu zhromažďovať informácie o zvieratách a ukladať fotografie a ďalšie údaje na blockchain.

8. Odem

Projekt Odem sa zameriava na vzdelávanie a získavanie zručností. Je určený na potlačenie zvyšujúcej sa miery nezamestnanosti vo svete. Potenciálni zamestnanci sa môžu naučiť cenné zručnosti, ktoré zlepšia ich pracovné príležitosti. Používatelia tak môžu mať prístup k dostupnejšiemu, overiteľnejšiemu vzdelaniu a zamestnaniu. Kybernetická bezpečnosť, autonómna preprava a technológia blockchainu sú niektoré zo zručností, ktoré sú veľmi žiadané. Po ukončení odbornej prípravy sa môžu poverenia zdieľať s potenciálnymi zamestnávateľmi. Platforma Odem ponúka decentralizovaný systém na ukladanie súborov, ktorý umožňuje prístup k blockchainu Ethereum na účely uchovávania akademických záznamov. Táto technológia uľahčuje budúcim zamestnávateľom jednoduché overenie kvalifikácie.

9. VibeHub

VibeHub je „prvý svetový VR/AR projekt na blockchaine“. Tento projekt zvyšuje silu rozšírenej reality a virtuálnej reality, čo ponúka používateľom jedinečný zážitok prostredníctvom simulovaných obrazov. Môžete sa zúčastňovať filmov, hrať hry s priateľmi alebo robiť prakticky všetko, čo si prajete. Môžete sa tiež tešiť na predstavenia verejných činiteľov, umelcov a ďalších. VibeHub používa 3D avatary vybavené inými technológiami, napríklad videohovorom a hlasovým chatom, aby vám pri sledovaní zaznamenaných snímok poskytol jedinečný zážitok.

10. Diana

Diana je platforma na registráciu mesiaca. Áno, mesiac, ktorý obieha okolo Zeme. Cieľom tejto iniciatívy je zaviesť rovnosť, pokiaľ ide o vlastníctvo mesiaca. Vo whitepapery projektu sa uvádza zmluva OSN o vesmíre.

„Vesmír vrátane Mesiaca a iných nebeských telies nepodlieha štátnym rozpočtom na základe žiadosti o zvrchovanosť.“

Aj keď je to pravda, vyspelé krajiny z hľadiska prieskumu vesmíru už uvažujú o použití Mesiaca ako základne na ťažbu. To znevýhodňuje rozvojové krajiny, pretože nemajú prostriedky na to, aby súťažili o vlastníctvo Mesiaca. Cieľom projektu Diana je vyriešiť tento problém tak, že zaregistruje svojich účastníkov na blockchaine a vytvorí základ na rovnaké vlastníctvo Mesiaca. Účasť na projekte registra Mesiaca pomáha dosiahnuť tri kľúčové hodnoty. Ide o technickú hodnotu, sociálnu hodnotu a ekonomickú hodnotu Mesiaca. Investície do Diany by podľa projektu pomohli zabrániť súkromnému vlastníctvu Mesiaca. Cieľom platformy je rozdeliť povrch mesiaca na 3,8 miliardy kusov.

Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Záver

Teoreticky majú tieto projekty blockchainu potenciál zmeniť svet. Úspech alebo neúspech projektov však závisí od krokov, ktoré podniknú tieto spoločnosti v dlhodobom horizonte. Napríklad už existuje niekoľko podobných projektov založených na blockchaine, ktoré sa zameriavajú na domáce zvieratá.

Zdroje:
cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.