Tokeny BitTorrentu sa vypredali za pár minút

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Včera (28. 1. 2019) skončil predaj BitTorrent tokenu (BTT) na Binance Launchpad. Firma získa 7,1 milióna dolárov a vypredala 50 miliárd tokenov za menej ako 15 minút. Binance oznámila koniec predaja na svojom blogu.

BitTorrent je protokol na zdieľanie peer-to-peer súborov, ktorý používateľom umožňuje distribuovať súbory ako hudbu alebo video cez internet. Verejnosti bol predstavený už v roku 2001 a je považovaný za prvý decentralizovaný internetový protokol s rozsiahlou celosvetovou aplikáciou.

BTT bol založený na tokene Tron TRC-10. Každý token mal hodnotu 0,00012 dolára.

Podľa skoršieho tlačového oznámenia budú mať používatelia BitTorrentu možnosť získať odmeny za nahranie a zdieľanie súborov v tokenoch BTT.

Zdroj: newsbtc.com

Záver

Zatiaľ to vyzerá, že spojenie Tronu a BitTorrentu prináša ovocie. Potrebné je ale podotknúť, že niektorí analytici teraz hovoria o cenovom vrchole, a ak sa nepodarí do trhu nalákať nových používateľov a investorov, mohla by ísť cena dolu.

[Správy] V roku 2018 ukradli krypto-zločinci 1 miliardu dolárov • Hlavné kryptoburzy sa spojili, aby zabránili manipulácii trhu a praniu špinavých peňazí…

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil D. Matuszyński.