Anonymná kryptomena Monero XMR v tomto roku výrazne zaostáva za zvyškom trhu. Ešte v októbri bola na koni a voči Bitcoinu sa dostávala na relatívne vysoké hodnoty. Potom však Monero prestalo stíhať a v roku 2021 sa dostalo naozaj veľmi nízko.

Monero má za sebou náročné mesiace

Na tomto grafe nájdete históriu obchodného páru XMR/BTC (zn. hodnota Monera vyjadrená v Bitcoinoch). Ako vidíte, naposledy sa tak nízko obchodovalo v roku 2017.

XMR(BTC od roku 2015
XMR(BTC od roku 2015

Komunita okolo Monera však nespí a neustále pracuje na vylepšovaní tejto kryptomeny. Monero má povesť najväčšieho anonymného coinu. S kapitalizáciou 7,1 miliardy dolárov sa aktuálne nachádza na 22. priečke coinmarketcapu.

Počas BTC rallye zo začiatku roka sa na Monero trochu zabudlo, no kvalita je kvalita. Neustále vylepšenia siete, atomické swapy a platobné integrácie vo svete konečne pritiahli pozornosť inštitucionálnych a retailových investorov, ktorí pomaly začínajú nakupovať túto starú klasiku.

Bitcoin konsoliduje v pásme 53-57 tisíc dolárov a cena kvalitných altcionov stúpa. Využite túto jedinečnú príležitosť a namnožte si BTC! Viac sa dočítate tu.

Monero na dolárovom grafe – Coin tesne pred cenovou explóziou?

Monero síce v páre s Bitcoinom vyzerá pofidérne, no v dolárovej hodnote je to úplne iná pesnička. V lete 2020 sa dočkalo prerazenia klesajúceho konsolidačného kanálu a od vtedy stúpa. Síce, svojím tempom, ale stúpa.

XMR/USD - weekly graf
XMR/USD – weekly graf

Na grafe XMR/USD vidíme krásne okrúhle dno, z ktorého sa Monero vyšvihlo k historickému maximu 470 USD z leta 2017. Bude zaujímavé sledovať, ako dlho vydrží parabolický rast Monera. Ale ak príde ešte jedna vlna smerom hore, tak to bude pripomínať cenovú explóziu Binance Coinu BNB či Cardana ADA.

Rozhodne neprehliadnite túto kryptomenu. S trochou šťastia ju čoskoro uvidíme v prvej desiatke.

Chcete ďalšie tipy na zaujímavé kryptomeny? Určite zvážte členstvo v našej signálne skupine. Ešte pár dní ho ponúkame so zľavou 50%!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance