Mike Novogratz

Bitcoin podľa mnohých analytikov mieri na historické maximum 20 000 $

Tohtoročný Bitcoin bullrun prekonáva všetky naše očakávania. Táto kryptomena opäť ras prekonáva akciové indexy a v auguste 2020 dokonca vystúpila na nové tohtoročné maximum – 12 100 $. Bitcoin tak narozdiel od amerických akcií úplne zmazal marcový pád spôsobený panikou okolo koronavirusu.

Môže sa zdať, že do konca roka sa dočkáme nového historického maxima. Pandémia koronavirusu naďalej pokračuje, FED tlačí desiatky miliárd dolárov týždenne aby udržal ilúziu, že je všetko v poriadku, americká vláda sa zadlžuje rekordným tempom a to všetko rozhodne pomáha takzvaným bezpečným prístavom, do ktorých investori vkladajú svoje svoj kapitál.

Bitcoin v tomto roku stúpa po boku zlata, striebra, paládia a ďalších vzácnych kovov. Náhle zlepšenie ekonomickej situácie vo svete by však tento bullrun mohlo zastaviť.

Nový ruský systém odhalí vaše transakcie – Anonymné Monero vás nezachráni!

Vakcína proti Bitcoinu koronavirusu

Zlepšiť situáciu by určite mohla účiná vakcína, ktorá by zastavila šírenie koronavirusu. To by umožnilo otvorenie svetovej ekonomiky a veľmoci by sa začali spamätávať z prebiehajúcej krízy. Investori by v tom prípade začali presúvať peniaze späť do akciových trhov. To významne oslabí zlato a Bitcoin.

Yung Yu-Ma, hlavný investičný stratég spoločnosti BMO Wealth Management, nedávno v tomto kontexte vyhlásil, že účinná vakcína by mohla zamedziť zlatu v ďalšom raste.

“Ak bude výskum vakcíny proti COVID-19 úspešný, temný mrak nad globálnou ekonomikou odíde a dopyt po zlate a ďalších bezpečných prístavoch sa výrazne oslabí.”

Bitcoin, ktorý v poslednej dobe sformoval silnú koreláciu so zlatom, by v takomto prípade taktiež začal klesať.

Trump ignoruje kongres – sám schválil nariadenia pre pomoc USA

Americké voľby

Ďalšou udalosťou, ktorá môže negatívne ovplyvniť Bitcoin, sú aj americké voľby. Kandidát za demokratickú stranu Joe Biden nedávno vyhlásil, že ak vyhrá voľby, zmení Trumpovu menovú politiku a zastaví extrémnu infláciu americkej meny. To by mohlo posilniť dôveru investorov v americký dolár a oslabiť bezpečné prístavy ako zlato či Bitcoin.

Najbližšie mesiace teda rozhodne nemusia byť tak zelené, ako mnohí kryptomenoví obchodníci očakávajú. Tlak na Bitcoin sa zvyšuje spolu s jeho cenou a 20 000 $ je stále veľmi ďaleko. Čo by sa však mohlo stať, ak Bitcoin pokorí túto magickú hranicu?

Nad tým sa zamyslel náš analytik. Prečítajte si jeho názor: Čo sa stane, až Bitcoin dosiahne historické maximum – Trh po prekonaní 20 000 $