Tento index ukazuje, že Donald Trump vyhrá aj tohtoročné voľby

0

Voľby v Amerike sa blížia. Zostáva 122 dní a rozbiehajú sa aj prvé prieskumy. Rôzne indexy, ukazovatele a údaje zo stávkových kancelári s pomerne veľkým náskokom favorizujú Donalda Trumpa. Môžeme očakávať, že obháji svoj post a znovu zvíťazí?

Voľby už čoskoro – Kto vyhrá

Minulé prezidentské obdobie v USA sa zdalo celkom pokojné. Okrem niekoľkých vojnových konfliktov nebolo veľa dôležitých udalostí, ktoré by nejako menili voličské hlasy. S príchodom roka 2020 sa všetko zmenilo. Koronavírus otočil nielen USA, ale celý svet o 180 stupňov. V niektorých štátoch prezidenti a vláda zasiahli veľmi odvážne a s chladnou hlavou. Na druhej strane, v štátoch ako napríklad Taliansko či Španielsko, vláda nedokázala efektívne bojovať s koronavírusom.

Keďže v USA pravdepodobne Covid-19 nedosiahol ani svoj vrchol, tak je veľmi ťažké hodnotiť, ako sa súčasný prezident popasoval s nákazou. Voliči si však už teraz, počas pandémie môžu urobiť svoj názor na kandidátov a rozhodovať sa, komu dajú svoj hlas. Majú na to posledné 4 mesiace alebo aj 122 dní.

Prečítaj si aj: Putin nový ruský diktátor? – Rusi v referende schválili zmenu ústavy

Víťaz vyzerá byť jasný – Všetko sa ale môže zmeniť!

Futures kontrakt FTX s názvom „TRUMP“ je predikčný trh, ktorý naznačuje, že Donald Trump nemusí vyhrať. Jeho šance sa od prvého februárového týždňa veľmi zmenili. V súčasnosti má približne len 40-percentnú šancu vyhrať. Dôležité je však spomenúť, že od začiatku roka zaznamenal výrazný pokles voličov. Každý týždeň na základe indikátora stráca približne jedno percento. Šanca, že vyhrá sa teda postupne znižuje.

Do volieb sa toho môže ešte veľa zmeniť a kandidáti sa napríklad môžu vzdať. Stávkové kancelárie aj naďalej očakávajú, že voľby bez menších pochybností opäť vyhrá Donald Trump a to dokonca s veľkým náskokom. Tipujúci od začiatku roka na Betfair a Augur najviac stavili na súčasného prezidenta. Augur dokonca očakáva, že v prvom kole získa viac ako 50 % a stane sa tak absolútnym víťazom volieb.

Možno ťa bude zaujímať: Podiel nezamestnaných v Spojených štátoch klesá – Podarí sa zase rýchlo naštartovať ekonomiku?

Donald Trump stráca na popularite

Keďže Donalda Trumpa občania Spojených štátov od začiatku pandémie koronavírusu vnímajú veľmi negatívne, konečný výsledok volieb môže byť veľmi zaujímavý. Kritizujú hlavne jeho výroky, kde naznačoval občanom USA, aby do svojho tela pchali čistiace prostriedky, ktoré ich údajne ochránia. Veľmi neobjektívne počas apríla informoval aj o možnom zastavení šírenia nákazy. Najprv tvrdil, že pandémiu sa podarí zastaviť do týždňa, o niekoľko dní však zmenil svoj názor na 2 mesiace.

Čo čítať ďalej?

Bitcoin za 20 000 $ – Historické maximum už tento rok!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre