Putin nový ruský diktátor? – Rusi v referende schválili zmenu ústavy

2

78% Rusov hlasovalo za zmenu ústavy v referende. Zúčastnilo sa ho 65% voličov

Celé Rusko bolo minulý týždeň na nohách po tom, čo vláda usporiadala referendum. Potrebovala od občanov pomoc pri rozhodovaní o zmene ústavy. Rusi tak rozhodovali o prijatí alebo odmietnutí 206 dodatkov, ktoré okrem iného umožňujú súčasnému prezidentovi Vladimírovi Putinovi aby ostal vo svojej funkcii do roku 2036. Za predpokladu že vyhrá voľby.

Referendum bolo nakoniec schválené drvivou väčšinou voličov. 78% Rusov schválilo zmeny v ústave zatiaľ čo iba 21% bolo proti. Je dôležité poznamenať, že tieto výsledky neboli zmanipulované. Podvádzanie počas volieb sa síce deje, no väčšinou iba o zmenu pár percent, nie o desiatky percent. Výsledok je príliš jednoznačný.

Ďalší nebezpečný vírus v Číne! Vyskytla sa tam prasacia chrípka H1N1

Úspech referenda bol zaistený populistickými zákonmi

vladimir putin stastny po referendePutinova vláda spravila všetko preto, aby sa uistila, že referendum dopadne podľa predstáv. Medzi dodatkami sa teda vyskytuje aj mnoho pravidiel, ktoré sú v Rusku veľmi populárne. V ruskej ústave bude po novom uzákonený minimálny plat z ktorého sa reálne bude dať uživiť, povinná úprava penzií vzhľadom na infláciu štátnej meny, definícia manželstva ako zväzku medzi mužom a ženou, zákaz držania zahraničných pasov pre vysokých vládnych úradníkov a obmedzenie pre budúcich prezidentov. Tí budú môcť vládnuť iba počas dvoch volebných období.

Prezident Vladimír Putin teda má dôvod na oslavu. Ak si udrží svoju popularitu, čo sa mu v posledných dvadsiatich rokoch aj napriek katastrofálnemu stavu krajiny úspešne darí, ostane pri kormidle minimálne ďalších 16 rokov a zaradí sa tak medzi legendárnych ruských vodcov (v podstate diktátorov) ako Lenin, Stalin, Chruščov alebo Brežnev.

Podiel nezamestnaných v Spojených štátoch klesá – Podarí sa zase rýchlo naštartovať ekonomiku?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Pavol Kubik

Autor článku by sa mal najskôr ísť do Ruska pozriet a až potom tvrdiť že ich krajina je v katastrofálnom stave

hal

Ak je demokraticky volený väčšinou,nemôže sa označiť za diktátora