[TÉMA] Čínska spoločnosť Xiaomi dobíja svet. Vlastníte niektorý z jej produktov?

Kategorie: Novinky

Fungovanie spoločnosti Xiaomi nie je dlhšie ako 10 rokov a už dobíja prvé priečky v technologických novinkách. Je najlepším pomerom výkonu a ceny a tento trend si plánuje aj udržať. Pozrime sa na zopár produktov, ktoré táto spoločnosť vyrába.

Od prvého smartfónu v roku 2011 až po súčasnosť…

Začalo to 16. augusta! Xiaomi, pre svet neznáma spoločnosť, vyšla na trh so svojím prvým smartfónom s Androidom a užívateľským rozhraním MIUI. Na vývoji sa podieľali bývalí zamestnanci Microsoftu a Motoroly. Ďalší model Mi2 mal veľký úspech. Predalo sa z neho 10 miliónov kusov. Dodnes spoločnosť Xiaomi predala stovky miliónov zariadení. Spoločnosť má dnes cez 3000 zamestnancov a jej hodnota sa odhaduje na viac ako 45 miliárd dolárov.

Smartfónom to začalo, ale rozhodne neskončilo!

Za svoju existenciu Xiaomi začala vyrábať nespočetné množstvo produktov, predovšetkým do domácnosti. Okrem smartfónov, tabletov či routerov vyrába dnes Xiaomi mnoho ďalších produktov. Každý produkt tejto spoločnosti má štýlový dizajn, kvalitné prevedenie a oproti konkurencii veľmi schopnú cenu. Môžeme spomenúť niekoľko zaujímavých produktov, o ktorých ste možno ani netušili, že ich spoločnosť Xiaomi vyrába. Sú to:

Mi Electric Scooter Pro – medzi prvé produkty musíme zaradiť obľúbené kolobežky. Tých je dnes ako húb po daždi. Výrobcov je čoraz viac, no Xiaomi má štýlový dizajn a vysokú životnosť batérie. Na jedno nabitie má tento scooter dojazd až 45 km. Ponúka tri rýchlostné režimy, odolnosť voči vysokým aj ultra nízkym teplotám, dvojitú ochranu proti prebitiu a dvojitú ochranu životnosti batérie. 8,5″ pneumatiky sú samozrejmosťou. Určený je predovšetkým na cesty.

xiaomi_scooter

Mi Smart Band 4 – fitness náramok, ktorého tretia verzia sa stala jedným z najpredávanejších na Slovensku (!). Štvrtá verzia ponúka už plnofarebný AMOLED displej, ktorý je opäť dotykový. Životnosť na jedno nabitie výrobca Xiaomi udáva na 20 dní, no užívatelia recenzujú až 30 dní, čo je mimoriadne dobré. Väčšinou je reálny údaj skreslený oproti tabuľkovým. Xiaomi je výnimkou. Náramok ponúka 24 hodinový monitoring srdcového tepu a spánku a krokomer.  Ďalej rôzne nastavenia aktivít ako beh alebo cvičenie, predpoveď počasia, stopky alebo budík pomocou vibrácií.

Xiaomi_vacuum_cleaner

Mi Handheld Vacuum Cleaner – vysávač od Xiaomi? Samozrejme, aj takéto produkty vyrába. Tento veľmi výkonný „frajer“ je absolútne jednoduchý na použitie aj čistenie. Batéria na jedno nabitie vydrží 160 m2 vysávania pri normálnom móde. Ponúka aj Turbo mód, v ktorom dokáže povysávať aj veľmi obtiažne miesta a povrchy. 5 filtrov sa stará aj o čistotu vyfukovaného vzduchu, vďaka čomu eliminuje aj 99,9 % alergénov. Ideálny je aj na vysávanie interiéru auta.

Mi Electric Toothbrush – elektrická zubná kefka, ktorá dá aj schopnejším konkurentom „na frak“. Táto zubná kefka má predovšetkým vysoko efektívny sonický motor založený na magnetickej levitácii. Vďaka tomu je životnosť takéhoto motora obrovská. Dizajn je taký „Xiaomi štandard“, pri ktorom sa nedá nevšimnúť si podobnosť s produktmi Apple. Má vysokú životnosť a odolnosť voči korózii napriek tomu, že hlava je kovová. Dobíja sa v peknom dobíjacom docku.

04_Xiaomi_Tooth_brush

Záver:

Takto by sa dalo pokračovať s ďalšími produktmi, ktorých má Xiaomi naozaj veľké množstvo. Jedná sa o relatívne mladú a dynamicky sa rozvíjajúcu spoločnosť, ktorá by onedlho mohla zastrešiť celé portfólio elektroniky k výbave domu alebo bytu. Tak ako si ľudia dnes zariaďujú IKEA nábytkom celé miestnosti, tak by mohla spoločnosť  Xiaomi zastrešiť v budúcnosti tú elektronickú časť vybavenia. 🙂

Čo čítať ďalej?

Začína RoboRace, preteky autonómnych formúl – Ako umelá inteligencia mení svet športu

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.