Mastercard chystá veľké projekty – budú platby cez kreditnú kartu na blockchaine?

0

Zdá sa, že Mastercard bude ďalšia zo spoločností, ktorá po veľkých firmách ako Bosch alebo Facebook vstúpi do sveta kryptomien a blockchainu. Len nedávno sa objavila reklama, resp. inzerát o tom, ako táto spoločnosť hľadá nových zamestnancov na pozície programovania vývoja produktov cez blockchain. Okamžite začali špekulácie, že aj Mastercard zvažuje svoj nový produkt na blockchaine. Mohlo by ísť o úplné novú peňaženku.

Podľa aktualizovaných výpisov pracovných pozícií od platobného gigantu k 2. augustu sa spoločnosť snaží prenajať tieto roly:

„Riaditeľ, produktový manažment – kryptomeny/peňaženky, riaditeľ a inovátor produktov – architekt riešení pre Blockchain, produktový manažment – blockchain/kryptomeny.“

Bude mať Mastercard svoju krypto peňaženku?

Dve nové pozície – budúci riaditeľ produktového manažmentu pre kryptomenu/peňaženky a budúci viceprezident produktového manažmentu pre blockchain/kryptomeny – budú riadiť tím zameraný na vývoj riešení založených na blockchaine, ktoré zahŕňajú peňaženky.

Aj keď ani jedna z reklám, resp. inzerátov nezverejňuje úplné podrobnosti o rozsahu plánovaných produktov. Očakáva sa, že od nových zamestnancov sa bude požadovať, aby identifikovali riešenia a koncepty.

„Koncepty budú mať strategickú vhodnosť a hodnotu pre zákazníkov a partnerov spoločnosti Mastercard.“

Spoločnosť Mastercard je údajne jedným z partnerov v združení Libra – konzorcium zriadené na riadenie plánovaného projektu Facebooku pre stabilný coin – Libra.  Zostáva teda otvorená otázka, či spoločnosť chystá vydať plán ako poskytovateľ riešení kryptomenovej peňaženky pre partnerské projekty. Nový projekt od Mastercard by sa mohol podobať tomu, aký ma Facebook okolo stabilného coinu – Libra alebo potenciálnym ďalším účastníkov z krypo sveta.

Len na začiatku vývoja

Nové pozície v oblasti správy produktov pre blockchain/kryptomeny by mala obsadiť osoba predovšetkým so „skúsenosťami so súčasnými platobnými systémami“. Ďalej by mala mať „znalosť príslušných priemyselných noriem a regulačných požiadaviek“ – uvádza sa v reklame. Na jednej strane blockchain a krypto sú posledné roky jedny z top trendy tém. Na druhej strane, ide zatiaľ o veľmi rizikové projekty a investície, keďže svet kryptomien nie je regulovaný žiadnym štátom. Všetky úlohy budú musieť byť dôkladne monitorované.

Ako dominantným operátorom predchádzajúcej generácie globálneho vývoja pre platby, Mastercard je stále len na začiatku vývoja a môže trvať niekoľko rokov, kým sa spoločnosti podarí dosiahnuť ciele, ktoré plánujú cez blockchain. Len minulý týždeň spoločnosť Nexo s poskytovaním okamžitých kryptomenových úverov odhalila, že uviedli na trh kreditnú kartu so značkou Mastercard. Na jeseň 2018 sa spoločnosť umiestnila na treťom mieste v rebríčku globálnych entít. Toto umiestnenie sa udeľovalo na základe počtu podaných patentov, kde jedným z dominujúcich značiek bola Mastercard.

Zdroj:

cointelegraph.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of