Ťažba kryptomien tancovaním? Prečo nie!

Best Wallet PCBitmarkets

Ťažba kryptomien sa stala pomerne lukratívnou záležitosťou, avšak je na to treba predovšetkým veľmi výkonný stroj, ktorý sa nezaobíde bez veľkej počiatočnej investície. Na tento problém však vymysleli riešenie študentky z MIT.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Pavel.

Massachusettský technologický inštitút v poslednej dobe zásobuje svet poriadnou dávkou zaujímavých nápadov, konceptov a vynálezov. Jedným z nich je tiež podložka na tancovanie, úzko spätá s hrou Dance Dance Revolution. A práve vďaka nej a starej klasickej videohre môžete ťažiť kryptomeny, konkrétne Ethereum. Niekoľko stoviek tanečníkov údajne vyťažilo zhruba 10 000 blokov, čo už je solídny výkon.

Počas bežnej ťažby sa využíva výpočtová sila počítača, ktorú v tomto prípade nahradila práve DDR podložka. Podľa slov tvorkýň ide o spôsob ako sa začať hýbať a zároveň tým prispieť aj svetu kryptomien. Ale aké majú tvorkyne plány do budúcna? A dá sa vôbec niečo také uskutočniť?

Z tanečníka kryptonadšenec a naopak

„S tímom sme dosť riešili budúcnosť, ktorú tento projekt môže potenciálne mať. Napadlo nám, čo sa asi stane, ak všetku prácu ovládnu roboti? Čo budeme celý deň robiť? Ako budeme aj my vytvárať nejaké hodnoty? Riešením tohto problému môže byť práve tancovanie. Veľa nápadov na báze blockchainu je utópiou, ale na tom nie je nič zlé. Nie sme jediní, ktorí si myslia, že sa obrovské množstvo problémov dá vyriešiť práve vďaka blockhainovej technológii,” vyjadrila sa Agnes Cameron, ktorá za týmto projektom stojí, pre Sky News.

„V konečnom dôsledku je dobre, že sú ľudia tejto technológii tak naklonení. Blockchain je síce zaujímavý, ale pravdou je, že sa tohto slova chytajú média a iba klamú užívateľov o jeho využiteľnosti. Berieme to trochu s nadhľadom. Prezentujeme niečo, čo je na prvý pohľad pre svetové problémy úplne bezvýznamné,” dodala.

Jej spolupracovníčka Kalli Retzepi priznala, že vlastne chceli iba vytvoriť hru. Ich technické zameranie však celý projekt vyzdvihlo do výšin a ľudia to brali až príliš doslovne. Študentky zmienili tiež fakt, že sa to samozrejme dá obísť napríklad skriptom, ktorý hrá hru za vás alebo klávesmi na klávesnici.

Záver

Hoci ide o zaujímavý počin, k dokonalosti má ďaleko. Dobrou správou je, že sú si toho vedomé aj autorky tohto nápadu a celý koncept poňali skôr ako nápad, ktorý by sa jedného dňa mohol uchytiť. Ako sa samy vyjadrili pre médiá – systém sa dá obísť, naviac sa nedá brať úplne vážne. Uvidíme, či sa v budúcnosti dočkáme podobne zameraných projektov, ale koniec koncov, ťažba kryptomien tancom by mohla u verejnosti rozhodne zabodovať.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
news.sky.com

Okazio PCtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.