„Mining“ Bitcoinu môže byť efektívny a dôkazom je americký ropný gigant Exxon!
„Mining“ Bitcoinu môže byť efektívny a dôkazom je americký ropný gigant Exxon! ,zdroj: www.shutterstock.com/WEIBELChristophe

„Ťažba“ kryptomien dokáže byť efektívna a môže pomáhať šetriť našu prírodu. Dôkazom je americký gigant Exxon Mobil Corporation. Ten sa totižto zúčastňuje na projekte, ktorý využíva nadbytočný zemný plyn na poháňanie strojov, ktoré sú schopné ťažiť kryptomeny, najmä však Bitcoin!

V správe sa uvádza, že ropný gigant je partnerom firmy Crusoe Energy Systems a projekt sa údajne odohráva v Severnej Dakote!

V ropnom gigantovi Exxon majú progresívne zmýšľanie

Autorka agentúry Bloomberg Naureen S. Malik oznámila, že najväčšia americká ropná a plynárenská korporácia Exxon Mobil sa zúčastňuje projektu, v ktorom sa sústredí na efektívnu ťažbu BTC s prebytočným plynom. Ľudia, ktorí sú oboznámení s touto situáciou, povedali, že Exxon spolupracuje s Crusoe Energy Solutions v americkom štáte Severná Dakota.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin prekonal svoj rekord – získal až 40 miliónov hodlerov, ktorí stále pribúdajú

Crusoe Energy je spoločnosť, ktorá poskytuje ropným a plynárenským spoločnostiam „digitálne riešenie“ efektívneho spaľovania zemného plynu. Spaľovanie zemného plynu sa realizuje vtedy, keď ropná alebo plynárenská spoločnosť spracováva ropu z bridlíc a proces ťažby ropy uvoľňuje prebytočný plyn, ktorý sa zvyčajne „bezvýznamne“ spaľuje. Niektoré progresívne a dobre informované ropné spoločnosti našli spôsoby, ako premeniť plyn na užitočnú energiu. Crusoe Energy pomáha týmto spoločnostiam využívať plyn na ťažbu digitálnych mien, akou je otec všetkých kryptomien, Bitcoin.

Ťažba kryptomien môže byť efektívna a ekologická!

Ľudia oboznámení s touto záležitosťou ďalej uviedli, že servery na ťažbu BTC, používané v programe, fungujú priamo na mieste ťažby. Okrem už vieme, že Exxon Mobil zvažuje pridanie dodatočných pilotných programov, ktoré by využili nadbytočný plyn na ťažbu kryptomien na ďalších miestach!

„Exxon, gigantický producent ropy v USA, zvažuje podobné projekty na Aljaške, v Nigérii, v Argentíne, v Guyane či dokonca v Nemecku,“ tvrdí reportérka Naureen S Malik. Samotná spoločnosť však zatiaľ nekomentovala túto správu.

Crusoe Energy nie je však jedinou spoločnosťou, ktorá ponúka riešenia efektívneho spracovania plynu na ťažbu Bitcoinu. Spoločnosti ako Upstream Data či EZ Blockchain poskytujú podobné služby, ktoré nazvali „gas-to-Bitcoin“. Tieto firmy prišli na to, že dokážu používať prebytočný plyn na ťažbu Bitcoinu namiesto neefektívneho plytvania a spaľovania energie. Tieto spoločnosti sú teda dôkazom toho, že „ťažba“ kryptomien môže byť naozaj efektívna a bude plytvať minimálne množstvo energie!

Čítaj ďalej: Prichádza koniec impéria? – Americký miliardár Carl Icahn: USA čaká pád a recesia!