krypto kryptomena

Táto kryptomena aj napriek poklesu na krypto trhu je silne bullish. Zatiaľ, čo Bitcoin poklesol o 50 %, kryptomena Constellation urobila 500 % zisk.

Veľké novinky a nová kryptomena ?

Constellation patrí skôr ku staršej generácii kryptomien. Je tu od leta 2018 a najväčšia burza, na ktorú je tento altcoin zalistovaný, je KuCoin. Vo väčšine prípadov ale cena nie je nejak dôležitá. Dôležitý je práve fundament.

Tento projekt sa pokúša preraziť do sveta svojou novou DeFi zmenárňou, ktorá má oveľa lepšie podmienky na obchodovanie ako napríklad Uniswap alebo Pancakeswap.

kryptomena DAG
kryptomena DAG, zdroj: Twitter

Poplatky na burze sú prakticky nulové a táto zmenáreň ponúka všetky možné služby, aké poznáme v DeFi svete. Od lendingu, cez farming až po cross chain swap. Jedná sa teda o priamu konkurenciu pre vyššie spomenuté známe DeFi zmenárne.

Silný fundament má aj kryptomena Ethereum. Viac o dôležitom London update sa dočítate v tomto článku: ETH London upgrade nasadený do finálneho testnetu. Kedy nastane hardfork?

Silné partnerstva kryptomeny

DAG sa na webe chváli aj partnerstvami s veľkými firmami, ktoré uzatvoril hlavne počas tohto roka. Medzi významné obchodné partnerstvá patria spoločnosti Amazon Web Services a United States Airforce. Projekt tiež vytvoril odvetvové partnerstvá so spoločnosťami Chainlink (LINK) a KuCoin.

Hlavné riešenia, ktoré prináša kryptomena DAG, sú rýchla sieť a nízke poplatky. Práve s vysokými poplatkami majú veľký problém používatelia zmenární Uniswap a Sushiswap. Na tejto burze sú však poplatky minimálne, respektíve žiadne.

Prečítaj si aj: Je aktuálne ideálna príležitosť na nákup Bitcoinu? Podľa tohto ukazovateľa áno!

Zhodnotenie

Treba si uvedomiť, že aktuálne existuje už takmer 10 000 kryptomien a je veľmi ťažké rozpoznať veľmi kvalitný projekt, ktorého kryptomena urobí podobne zhodnotenie ako napríklad Binance coin, alebo Ethereum. DeFi zažíva aktuálne veľký rozmach. O rok ale môže prísť niečo úplne iné, s čím tieto burzy stratia svoj dosah a komunitu. Aj také kryptomeny ako Uniswap alebo Cake tu už o mesiac nemusia vôbec byť. Nehovoriac o novších projektoch, ktoré sú zatiaľ nestabilné. Preto treba zvážiť riziko a neinvestovať všetko do jednej kryptomeny.