Táto kryptoappka vás ohúri svojimi funkciami. Stojí za ňou slovensko-český tím

Kategorie: PR články
Za aplikáciou Wexo je slovensko-česky tím
Za aplikáciou Wexo je slovensko-česky tím. Zdroj: wexopay.com

V spolupráci s Wexo. Kryptomenová platforma WEXO oznámila termín svojho vstupu na burzu. Token, ktorý je aktuálne v predpredaji dostupný za výhodnejšiu cenu priamo v aplikácii, bude zalistovaný na burzu pri cene 0,25 € za token ešte tento rok.

Aj na Slovensku sa rodia kvalitné projekty

Slovenských i českých nadšencov kryptomien poteší fakt, že za celou platformou stojí slovensko-český tím. Ako uvádza CEO a spoluzakladateľ WEXO, Milan Božik: „Vstup na burzu je pre Wexo odrazový mostík, vďaka ktorému sa predstavíme celému svetu, investorom a viac ako 420 miliónom používateľom kryptomien. Ukážeme im, že sa na Slovensku, po vzore dnes už technologických gigantov, rodia kvalitné projekty, z ktorých sa stávajú miliardové spoločnosti.”

Nové funkcie tejto skvelej platformy nielen pre bežných používateľov, ale aj pre podnikateľov, predstavili jej tvorcovia na konferencii CryptonCon 2023, ktorá sa konala 30.9 – 1.10. v hoteli Sitno.

Veľkou témou Wexo na CryptonCon 2023 boli aj platby cez Bitcoin Lightning

Veľkou témou Wexo na CryptonCon 2023 boli aj platby cez Bitcoin Lightning. Zdroj: wexopay.ccom

Nakoľko služby pre korporátnych klientov i malých živnostníkov sú pre WEXO dôležitým segmentom na trhu, predstavili tu novú aplikáciu WEXO Business. Tá disponuje komplexnými funkciami pre firmy a kryptoterminálom wPOS na akceptáciu platieb kryptomenami v prevádzkach a obchodoch.

„Budovanie platobných systémov pre financie budúcnosti je našou dlhodobou víziou. Podnikateľskému sektoru dáme do rúk jednoduchú možnosť, ako využívať kryptomeny v ich biznise, nielen na akceptáciu platieb, ale napríklad aj na marketing, vďaka čomu výrazne prispejeme k adopcii kryptomien vo svete,” uviedol Chief Product Officer WEXO Martin Kuchár.

Jednoduchý virtuálny terminál na akceptovanie platieb Bitcoinom bude už čoskoro dostupný pre firmy a podnikateľov. Zdroj: wexopay.com

Užívateľov poteší aj euro peňaženka

To, čo na aplikácii poteší každého užívateľa je euro peňaženka. Táto nová funkcia umožňuje eurové vklady aj výbery a využívanie obojsmernej krypto/euro zmenárne.

>>ZAREGISTROVAŤ SA NA WEXO<<

 „Integrácia eura do našej platformy je naplnením nášho cieľa o prepojení kryptosveta so svetom štandardných financií. Na trh zároveň už čoskoro uvedieme aj Wexo platobnú kartu, ktorá bude čerešničkou zóny štandardných financií v našej platforme,” uviedol Chief Visionary Officer a spoluzakladateľ WEXO Peter Mariš.

Euro peňaženka Vám umožní vklad a výber eur

Euro peňaženka Vám umožní vklad a výber eur. Zdroj: wexopay.com

Za famóznou ideou stoja aj veľké mená

Platforma WEXO, ktorá prepája kryptomeny so svetom klasických financií, je známa aj v zahraničí. Pozná ju už 200 tisíc používateľov z celého sveta, ktorí oceňujú jej jednoduchosť a kľúčové funkcie. Okrem okolitých krajín je WEXO populárne napríklad aj v Brazílii či Indii.

„V uplynulom roku Wexo výrazne zmodernizovalo aplikáciu. V prívetivom a pre používateľa jednoduchom dizajne, sa tak skĺbili aj pokročilé funkcie. Integrácia Lightning Network na okamžité platby Bitcoinom a spustenie vlastného uzlu Lightning siete sú len niektoré z nedávnych vylepšení,” konkretizoval Chief Operating Officer WEXO Tomáš Jacko.

Cieľom aplikácie je pritom ľuďom ukázať, že v dnešnom svete plnom inovácií a možností môžeme používať kryptomeny tak, ako bežné peniaze. WEXO okrem bezpečného nákupu kryptomien platobnou kartou, cez Apple Pay/Google Pay alebo prevodom z bankového účtu ponúka aj praktickú zmenáreň a rýchle a jednoduché posielanie transakcií, napríklad aj na telefónne číslo.

Aplikácia WEXO je dostupná na Google Play i App Store

Nadštandardnými funkciami, ktoré v iných kryptoaplikáciách nenájdete, sú napríklad trvalé príkazy, odosielanie hromadných platieb pre viacerých adresátov či výpis transakcií.

WEXO pritom priťahuje pozornosť nielen zaujímavých investorov, ale tiež mien, ktoré netreba nikomu predstavovať. Po úspešných spoluprácach napríklad s raperom Majkom Spiritom, vrcholovým športovcom Attilom Véghom, nadáciou Appa a prvým charitatívnym NFT, platforma WEXO plánuje aj nové partnerstvá a spolupráce s nadnárodnými spoločnosťami aj zahraničnými firmami.

>>ZAREGISTROVAŤ SA NA WEXO<<

„Wexo je pre nás jednorožcom, ktorý patrí medzi top kryptoprojekty na trhu, pretože umožňuje ľuďom a na druhej strane podnikateľom, kryptomeny používať denno-denne v ich bežnom živote. Toto je hlavný dôvod prečo Wexo púta pozornosť investorov, ktorí si uvedomujú potenciál nárastu hodnoty našej platformy,” vysvetlil Chief Sales Officer Wexo Juraj Farkaš.

Aplikácia, ktorá vás neomrzí

Aplikáciu WEXO si môžu zadarmo stiahnuť používatelia smartfónov so systémom Android a iOS.

Poďme sa ale bližšie pozrieť na to, čo táto inovatívna aplikácia dokáže. Vybrali sme si niektoré z jej zaujímavých funkcií, ktoré majú potenciál osloviť každého užívateľa.

Aplikácia WEXO je veľmi prehľadná

Kryptopeňaženka

Vďaka kryptopeňaženke v aplikácii WEXO je nákup kryptomien skutočne hračkou. Podporuje aj tie najsilnejšie kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum, Litecoin a mnoho ďalších.

Čo je výhodou, je aj to, že WEXO peňaženkou môžete kryptomeny dokonca aj prijímať a platiť nimi. Za nové navyše zaplatíte najpohodlnejšie, ako sa len dá — platobnou kartou.

Svoje kryptomenové portfólio tu tiež môžete pohodlne spravovať, a všetky potrebné informácie tak máte na dosah jediného kliknutia — a navyše v slovenčine.

Aplikácia tiež pravidelne pridáva nové podporované kryptomeny. Je to tak jednoduché, že to zvládne naozaj každý.

Wexo neustále pridáva nové kryptomeny aj na základe požiadaviek komunity

Wexo neustále pridáva nové kryptomeny aj na základe požiadaviek komunity. Zdroj: wexopay.com

WEXO Token bude zalistovaný na Uniswap

Teraz si navyše môžete kúpiť aj WEXO Token, v predpredaji za zvýhodnenú cenu. Zalistovaný bude už 21. decembra na Uniswap. Token bol v prvej fáze v predpredaju za 0,11875 eur, aktuálne prebieha druhá fáza predpredaja za 0,16704 eur. Listovacia cena bude 0,25 eur.

>>ZAREGISTROVAŤ SA NA WEXO<<

Každý držiteľ WEXO Tokenu získava automaticky viaceré benefity. Medzi ne patrí:

 • Staking s 24 % výnosom.
 • Loyalty program.
 • Nižšie poplatky za služby.
 • Lepší prístup k niektorým funkciám.
 • NFT Wexo Share (podiel na zisku z poplatkov): Exkluzívne pre klientov obchodných partnerov a distribútorov od minimálnej sumy 25 000 tokenov.
Objem Wexo Tokenu určeného na predpredaj je pár mesiacov pred zalistovaním takmer vypredaný

Objem Wexo Tokenu určeného na predpredaj je pár mesiacov pred zalistovaním takmer vypredaný. Zdroj: wexopay.com

Staking

WEXO Token je súčasťou obrovského ekosystému na blockchaine Ethereum a podľa dnešných moderných štandardov využíva aj možnosti stakingu.

Zisk zo stakingu bude vyplácaný každý deň. V kryptomenovej aplikácii WEXO navyše budete môcť celý proces jednoducho ovládať. Pre WEXO Token budú dva staking pooly: predpredajový a oficiálny.

Predpredajový pool

 • Ročné zhodnotenie (APR) bude 24%.
 • K dispozícii bude iba pre používateľov, ktorí majú k dispozícii minimálne 25 000 WEXO Tokenov z presale fázy.
 • Do poolu bude možné vložiť iba tokeny z presale fázy.
 • Svoje odmeny vo forme WEXO Tokenu si bude môcť používateľ kedykoľvek vybrať na svoju WEXO peňaženku, alebo ich bude môcť vložiť do oficiálneho poolu (restake).
Staking tokenu Wexo

Staking tokenu Wexo. Zdroj: wexopay.com

Oficiálny pool

 • Dostupný po zalistovaní WEXO Tokenu na burzu.
 • Ročné zhodnotenie (APR) bude do 12%.
 • Dostupný pre všetkých používateľov.
 • Používateľ si bude môcť vybrať odmeny vo forme WEXO Tokenu kedykoľvek, alebo ich bude môcť vložiť naspäť do rovnakého poolu (restake).
 • Do tohto poolu bude možné vložiť jedine WEXO Tokeny zakúpené po zalistovaní na burzu alebo akékoľvek iné WEXO Tokeny, ktoré nepodliehajú vestingu.

NFT

Ďalším benefitom aplikácie je, že má v sebe integrovaný NFT Marketplace & Studio. Ide o miesto, kde môžete nakupovať, predávať a mintovať rôzne NFT. Pre kreatívcov a nadšencov tejto oblasti tak vzniká priestor vytvoriť si vlastné portfólio digitálneho umenia.

Veľký úspech zožal napríklad NFT projekt Majka Spirita, v rámci ktorého si mohli jeho fanúšikovia zakúpiť jeho skladby z legendárneho albumu Nový človek vo forme NFT.

Nové NFT trhovisko

Nové NFT trhovisko. Zdroj: wexopay.com

Celkový dojem z aplikácie WEXO

Pokiaľ hľadáte maximálne prehľadnú aplikáciu, ktorá vám na jednom mieste ponúkne všetko, čo hľadáte, a navyše je v slovenčine, s WEXO určite nešliapnete vedľa.

Okrem vyššie spomínaného tu napríklad získate aj možnosť posielania kryptomien na konkrétne telefónne číslo, dostupná je tiež zmenáreň kryptomien a obchodovanie s nimi, no tiež prehľadné grafy, ktoré vám napovedia všetko potrebné.

Užívateľské prostredie je veľmi príjemné, priateľské a intuitívne. Podnikateľov poteší možnosť založenia si podnikateľského účtu, s ktorým si môžete pridať kryptomeny medzi svoje firemné aktíva.

Aplikácia je navyše úplne zdarma, takže za jej vyskúšanie nič nedáte. Registrácia vám zaberie sotva minútku, a veľmi jednoduché je aj overenie totožnosti, ktoré sa ničím nelíši od overenia napr. na Binance.

Ak teda hľadáte naozaj prehľadnú a jednoduchú kryptoappku, ktorá skvele poslúži ako začiatočníkom, tak i profesionálom či podnikateľom, WEXO je pre vás určite tou správnou voľbou.

>>ZAREGISTROVAŤ SA NA WEXO<<

Ekosystém projektu Wexo

Ekosystém projektu Wexo. Zdroj: wexopay.com

Najčítanejšie články

1

Jeden z najväčších zamestnávateľov ohlásil masívne prepúšťanie

2

Na Slovensku vyrastie nové obchodné centrum. Poteší obyvateľov tohto mesta

3

Slováci, pozor. Falošný eshop je na nerozoznanie od originálu, no ide o podvod

4

Štát masívne zvyšuje dávky tej skupine ľudí, ktorá ich nepotrebuje

5

Známa banka porušila práva svojich klientov. Bez súhlasu presunula ich účty

PR články

Tento kryptomenový token bude pre slovenskú komunitu obrovským prínosom. Toto by ste o ňom mali vedieť

Marek Bednárik | 21. novembra 2023 Horúca novinka

V spolupráci s FinSystems. Globálny kryptomenový trh sa prebudil a viaceré indikátory naznačujú skorý rast Bitcoinu na nové tohtoročné maximá okolo 50 000 dolárov.

Kryptotrh rastie a Slováci sa tešia na zisky
Horúca novinka

Ultimátne spojenie sveta kryptomien a podnikania: Funkcie tejto appky vyrážajú dych

Henrieta Balázsová | 20. novembra 2023

V spolupráci s Wexo. Kryptomeny sa stále viac etablujú ako súčasť moderného obchodovania. Pre podnikateľov, ktorí chcú využiť túto príležitosť, je tu skvelá aplikácia umožňujúca obchodovanie s rôznymi typmi kryptomien.

Aplikácia Wexo Business je splneným snom každého podnikateľa