[Svetový rekord] Etiópii sa podarilo za 1 deň vysadiť 350 miliónov stromov!

Okazio PCAnycoin mobil banner

Každým rokom sú vyrúbané milióny stromov. To spôsobuje masívne vymieranie živočíšnych druhov, tzv. globálne otepľovanie a zhoršenie kvality ovzdušia. Preto sa Etiópska vláda rozhodla zorganizovať projekt, v ktorom chce za 1 rok zasadiť 4 miliardy stromov.

Rekordný počet zasadených stromov

V snahe zvrátiť následky spôsobené výrubom tropických pralesov Etiópčania vysadili cez 353 miliónov mladých stromčekov za jediný deň. Akcia, ktorej sa zúčastnili dobrovoľníci po celej zemi, bola organizovaná miestnou vládou a patrí do celoročného projektu, ktorého cieľom je zasadiť až 4 miliardy stromov za tento rok. Od konca mája sa Etiópčanom podarilo vysadili cez 2,6 miliardy stromov.

Etiópia týmto výkonom zrejme nastolila nový svetový rekord v počte vysadených stromčekov za jeden deň. Predošlým držiteľom rekordu bola India s 50 miliónmi vysadených stromov za deň. Takže to, čo predviedli Etiópčania, je naozaj neskutočné!

Podpora OSN a ekologických organizácií

Plán znovuzalesnenia Etiópie podporuje aj medzinárodná agentúra OSN a ekologické organizácie. Podľa historických údajov na začiatku 20. storočia tvorili lesy až 35 % tejto zeme, lenže ešte pred pár rokmi boli zalesnené len 4 % krajiny.

„Pre zem, ktorá v posledných rokoch stratila veľkú časť zalesnenej plochy kvôli ťažbe, zhoršovaniu životného prostredia a klimatickej zmene, je táto iniciatíva veľkou a dôležitou zmenou,” upozorňuje Svetový potravinový program (WFP).

Mohlo by vás zajímať: Trpíte v lete horúčavou? Čo tak osobná klimatizácia?

Pokus o zlepšenie života na Zemi

Tieto projekty vznikajú preto, aby pomohli zastaviť dopady odlesňovania a globálneho otepľovania. Pred niekoľkými dňami vedci navrhli, aby sme čelili globálnej zmene klímy masívnym vysádzaním stromov. Etiópia sa toho chytila, a tak by mohla byť dobrým príkladom pre ostatné štáty.

„Stromy pomáhajú bojovať proti globálnemu otepľovaniu tým, že absorbujú CO2 zo vzduchu, ale tiež  prinášajú obrovský prospech, pretože bránia vzniku púští a poškodeniu pôdy, najmä v suchých zemiach. Poskytujú tiež potraviny, prístrešie, palivo, krmivo, lieky, materiál a ochranu vodných zdrojov,” uviedol Dr. Dan Ridley-Ellis z Napier University.

Záver

Tento projekt môže veľmi pomôcť životnému prostrediu a zmierniť tak globálne otepľovanie. Lenže, problém je v tom, že ostatné štáty sa k tejto aktivite „nemajú”, a tak je Etiópia len jedna z mála, ktorým to nie je ľahostajné a robia kroky pre zlepšenie situácie. Snáď to bude fungovať ako príklad a inšpirujú sa tým aj ďalšie štáty.

Čo čítať ďalej?

https://qtube.eu/k-mag/cz/technologie/vynalez-diky-nemuz-mohou-lide-s-postizenim-ridit-autonomni-vozidlo/

Zdroj:
theguardian.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu)! Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri!

txbKvakomat mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.