[Správy] BTC čaká útok na $ 13 000 – Analytik: Nové ATH možno už v roku 2019 – S novou kartou od Apple nemožno nakupovať kryptomeny

0

BTC sa chystá zastaviť klesajúcu tendenciu a čaká nás útok na 12 800 USD. CIO analytickej spoločnosti Ikigay vidí možnosť nového ATH už v roku 2019 a Apple rozhodne kryptu nefandí. Prehľad najdôležitejších udalostí zo sveta kryptomien. 

Bitcoin ovládli býci

Z krátkodobého hľadiska sa Bitcoin opäť pustil smerom nahor. Momentálne sa bojuje o hranicu 11 000 USD. Zostupná tendencia predchádzajúcich dní je tak v zlomovom okamihu a zdá sa, že BTC sa chystá otočiť smerom nahor. Ako uvidíte na obrázku, tak je stále nádej na to, že si BTC bude držať rastovú tendenciu (biela prerušovaná línia).

ATH, [Správy] BTC čaká útok na $ 13 000 – Analytik: Nové ATH možno už v roku 2019 – S novou kartou od Apple nemožno nakupovať kryptomeny

Pravdepodobné však je, že BTC sa ešte nejaký čas môže pohybovať práve vo vyznačenom rozmedzí, kedy spodná modrá hranica je na približne 8 500 a horná hranica je 12 800 dolárov. Predpovedať však vývoj trhu je ako veštiť z krištáľovej gule. Bitcoin má od začiatku parabolického rastu históriu masívnych, víkendových pohybov a je pravdepodobné, že v pondelok budeme vedieť viac. A ako vždy, toto nie je finančné poradenstvo. Ide len o názor na stav ceny BTC.

Informácie o cene altcoinov – Altcoiny budú krvácať aj naďalej – Elliott Waves – Skúška 7.týždeň

BTC ATH môže prísť už tento rok

Technický riaditeľ spoločnosti Ikigai Asset Management Travis Kling prišiel s názorom, že Bitcoin by mohol doraziť na nové ATH v roku 2020. Novo vydaný report spoločnosti Ikigai je však ešte optimistickejší a tvrdí, že nové ATH je možné už tento rok.

„V našom mesačnom update z júna sme povedali, že nové ATH je na dosah a reálne v roku 2020. Teraz však veríme, že náš pôvodný odhad sa môže ukázať ako prehnane konzervatívny. Existuje rozumná šanca, že nové ATH dosiahneme v roku 2019 a v roku 2020 je dokonca pravdepodobné,“ povedal Kling.

Popularita kryptomien rastie – Bitcoin predstihol v obľúbenosti na internete akcie – Blockchain je budúcnosťou financií

Hlavné dôvody podľa Klinga sú tri. Zvýšený záujem mainstream médií o kryptomeny je na významnom vzostupe. Ľudia nevlastniaci kryptomeny signalizujú stále väčší záujem o pridanie sa k vlastníkom kryptomien. Volume obchodov na burzách sa veľmi výrazne zvýšilo.

Bannon je na rozdiel od Trumpa za kryptomeny

Steve Bannon, ktorý bol vedúcim kampane Donalda Trumpa, vyjadril rozdielny názor na Bitcoin. Kým Trump nedávno tvrdil, že Bitcoin nemá žiadnu hodnotu a je postavený na vzduchu, tak Bannon tvrdí, že kryptomeny sú v jeho očiach budúcnosťou prenosu hodnoty.

„Rád by som povedal, že sem mal dostatok odvahy, aby som Bitcoin nakúpil, keď bol úplne dole. Povedal by som však, že kryptomeny majú obrovskú budúcnosť. Naozaj tomu verím. Myslím, že môžu hrať veľkú úlohu v globálnej, populistickej revolte“ povedal Bannon.

Ten je známy svojimi sympatiami k populistickým politikom a rád by videl zmenu tradičnej politiky.

Apple proti kryptu

Apple robí vlny vo finančnom sektore svojou novou kreditnou kartou. Apple totiž v spolupráci s Goldman Sachs vytvoril vlastnú Appple Card. Tým chce preniknúť do finančného sektora. Pre fanúšikov kryptomien však máme zlú správu. V používateľských podmienkach Apple card je totiž jasne napísané, že kúpa kryptomien pomocou tejto karty je zakázaná.

Apple tak bohužiaľ nedostál svojej povesti inovátorskej spoločnosti a v podstate tvorí nový systém opäť na pilieroch bankového sektora a to je škoda. Ďalšia karta, ktorá diktuje zákazníkom, čo môžu a nemôžu kupovať je naozaj nadbytočná.

Čo čítať ďalej:

[Analýza] Bitcoin podľa očakávania prelomil 7500 $ – čo nás čaká ďalej?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of