Stratené Bitcoiny za 200 miliárd? 20% mincí sa za posledných 7 rokov nepohlo

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Trh BTC sa viacmenej v súčasnosti skladá iba z kupujúcich. Tí, ktorí už nakúpili v minulosti sa pevne držia a odmietajú predávať. Údaje však ukazujú, že takmer 20% celej cirkulujúcej ponuky sa za sedem rokov nepresunulo. Sú tieto mince v držbe najsilnejších hodlerov alebo existujú iné dôvody, prečo sa tak vysoký podiel nepresunul?

Skoro 20% BTC sa nepohlo posledných 7 rokov

Bitcoin sa v súčasnosti snaží dostať späť na nové ATH a nemusí to trvať dlho. Dostupná ponuka BTC na kryptoburzových burzách je na extrémne nízkej úrovni a to málo, čo je k dispozícii, nakupujú inštitúcie.

Korporácie kupujú tisíce BTC a plánujú držať volatilné aktívum ako alternatívu k hotovostným rezervám s rizikom inflácie.

Väčšina veriacich v kryptomeny a finanční analytici, ktorí rozumejú digitálnemu nedostatku aktíva, očakávajú, že cena za BTC dosiahne stovky tisíc na vrchole súčasného býčieho cyklusu. 

BTC HOLD vlny
BTC HOLD vlny. Zdroj: Glassnode

Napriek tomu je hlavným cieľom bitcoinu pre väčšinu účastníkov pokúsiť sa predať čo najbližšie ku každému vrcholu a dosiahnuť čo najväčší zisk. Hranica držby je tak zhruba štyri roky alebo menej.

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Prečo sa podľa vás 18% BTC ponuky nepohlo viac ako 7 rokov?

View Results

Loading ... Loading ...

Dáta však ukazujú, že až 17,87% obežnej bitcoinovej ponuky sa drží sedem rokov a viac. Ale prečo?

Čítajte tiež – Bitcoin dosiahol $50 000, Microstrategy nakupuje, Goldman Sachs otvára trading desk…

Hodleri alebo stratené Bitcoiny?

V určitom období by kryptomena prešla dvoma dlhodobými cyklami a zhodnotila by sa od 1,000 dolárov alebo menej do dnešných 50,000 dolárov za mincu.

Najpravdepodobnejšou odpoveďou je, že tieto mince sú stratené – navždy. Značná časť tých, ktorí sú držiteľmi sedem a viac rokov, v skutočnosti sú na úrovni desať a viac rokov. Čím dlhšie sú mince v držbe, tým je pravdepodobnejšie, že budú uzamknuté a neprístupné.

Ani satoshiho mince, ktoré sa šíria medzi peňaženkami, ktoré údajne obsahujú viac ako 1 milión BTC, sa tak dlho nehýbali a môžu byť navždy preč.

Neuveríte, koľko Bitcoinov má v správe burza Coinbase – viac, než si myslíte

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre